Ligowe roszady

Już niebawem kibice w Polsce doczekają się startu rozgrywek ligowych. W wielu Klubach odczuwalna jest tęsknota za związanymi z tym emocjami, a kibice będą mogli zobaczyć w ich barwach wielu nowych zawodników, którzy być może staną się gwiazdami swych drużyn lub nawet całej ligi.

W zespole lidera – Juvenii zobaczymy wiosną nowego Czecha Vlastimila Madrego mającego za sobą występy w reprezentacji tego kraju, ale zabraknie Jakuba Jasińskiego (będzie grał w Lechii) i wypożyczonego na czas studiów do Budowlanych Lublin Macieja Lenartowicza.

Zagraniczne wzmocnienia szykują też drużyny z Wybrzeża. W Arce wiosną zagrają Gruzini: Tsiklauri Beka i Kavtidze Vaxtang oraz zawodnicy z Ukrainy: dobrze znany Siergej Garkawyj i nowy Tsiergei Tserkovny , w Lechii zaś Zurab Korkodadze i Zgrabi Zwiadadze (Gruzja), Morne Loxton (RPA) oraz wracający po kilku latach z USA Krzysztof Krzewicki i reprezentacyjny skrzydłowy grający ostatnio w Warszawie Konrad Pisarek . Ponadto w końcowej fazie Arkę ponownie może wzmocnić wychowanek Orkana Dawid Banaszek (Bourgoin), a w Lechii zagrać może Dawid Popławski (Orkan, Albi).
W Budowlanych Łódź najważniejszym wzmocnieniem powinno być pozyskanie zawodnika roku 2008 w Polsce, Gruzina Meraba Gabuni , ale możliwy jest też powrót do gry wielokrotnego reprezentanta, świetnego w aucie II trenera Łodzian Krzysztofa Serafina .
Nie zabraknie wzmocnień w Posnanii. Czy Szkoci Alistair Dickson, David Cassidy i Ukraińcy Sergey Suchich, Viachesław Krasilnik, Nikolay Kirsanov , a także byli zawodnicy Budowlanych Łódź Krzysztof Zając i Michał Adamczewski pozwolą włączyć się do walki o medale?

Z drużyn pozostających w dolnej części tabeli do drużyny obrońcy tytułu dołączy tylko na czas studiów Paweł Plichta z Pogoni Siedlce, w Olsztynie grać będą kolejni Litwini: Grigas Mindaugas i Irmantas Kukulskis oraz występujący ostatnio w Skrze, wychowanek łódzkich Budowlanych Adrian Nowacki . Ogniwo zgłosiło Gruzina Davita Aladashvili , bardzo liczy na powrót braci Mariusza i Marcina Wilczuków , a w ich barwach grać mogą także Marcin Baraniak, Łukasz Lincer (AZS AWFiS) i Michał Szulczyński (Skra). Sopocianie stracili jednak byłego reprezentanta kraju Marcina Malochwego , który odszedł do Arki. Wreszcie do Czarnych wypożyczony został utalentowany Mateusz Zajkowski (Lechia), natomiast w Pogoni zobaczymy mającego za soba grę w reprezentacji 7 Krzysztofa Kotasę (Budowlani Łódź) oraz Ukraińców Siergieja Regułę, Władysława Kozłowa oraz Gruzinów Vakhtanga Maisuradze, Tornike Tsertsvadze i Shotę Tskhovrebashvili .

W pierwszych rozgrywanych wiosną spotkaniach zagrają:

XI runda 21/22.03.

MACH Czarni Pruszcz Gdański – Salwator Juvenia Kraków
(sobota, godz. 12.00; Michałkiewicz, Piotrowicz, Szostek)

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – WMPD-PUDiZ Olsztyn
(sobota, godz. 15.00; Jarowicz, Malara, Reks)

Arka Gdynia – Ogniwo Sopot
(sobota, godz. 15.00; Janeczko, Kościelniak, Bedyński)

Lechia Gdańsk – Posnania Poznań
(sobota, godz. 15.00; Michalik, Piotrowicz, Szostek)

AZS AWF Warszawa – Pogoń Siedlce
(sobota, godz. 13; Zeszutek, Wilk, Szczepański)

PZRugby