Litewskie spostrzeżenia + ekipa na Łódź

Ostateczna lista powołanych na konsultację w Łodzi, zbiórka na stadionie Budowlanych przed godz. 17.oo , rozruch po meczu seniorów ok.18,3o, wspólny trening z Budowlanymi Łódź w sobotę rano, obiad ok. 13.oo i wyjazd ok. 14.oo.

Mecz finałowy Litwa – Polska 7:40
Polska: Węgierski / 40 Salamanowski , 45 Kępa Michał /, Stolarz, Kędra, Borowczak, Cambreling / 10 Zdun/, Wierzejski, Muszyński, Mirosz /50 Hałasiewicz/,
Jeznach / 55 Łukaszek/, Zajkowski, Bosiacki, Denisiuk, Pawelec, Tokarski / 70 Kępa Mateusz/, Gasik / 55 Przychodzki/

Nie grali: Majcher choroba, Piotrowicz lekki uraz głowy w meczu z Danią

Opis meczu.
Zgodnie z planem Zajkowski kopie dalekie rozpoczęcie i zamykamy Litwinów na ich polu 22, popełniają błąd w wyprowadzaniu akcji i mamy młyn, Mirosz podnosi piłkę i kolejno zdobywamy metry zbliżając się do pola, mamy karnego, aut, wiążemy maula , cały czas oblężenie pola Litwinów, po kolejnym rucku piłka trafia do Zajkowskiego ten zwodem oszukuje „10” przeciwnika i przykłada – 5:0 bo niestety Gasik pudłuje z prostej pozycji, po rozpoczęciu Litwinów ponosi nas fantazja i wyprowadzamy piłkę ręką z własnych 22 , założenie było aby przenosić grę nogą w pierwszej połowie, na skrzydle gubimy piłkę i młyn dla Litwy i zaczynają się cuda: szarża Gasika i żółta kartka, szarża – prawidłowa !! Pawelca i czerwona kartka, 10 min i Polska w „13” , Litwini przykładają i 5:7 , kontuzja Cambrelinga wchodzi Zdun, trudny moment meczu i zawodnicy pokazują charakter: Zajkowski kopie dropa z 30 m i odzyskujemy prowadzenie jest 8:7 , wraca Gasik gramy w „14” , Litwini nie mogą wyjść z własnej połowy, 20 min przytomny przekop Jeznacha pod pole punktowe , zbiera piłkę Mirosz i przykłada prawie w słupach , niestety znowu z łatwej pozycji Gasik nie podwyższa – słupek i jest 13:7. Uspokajamy grę i zaczynamy swoje akcje , gramy górą na kontakcie , łatwo zdobywamy teren, dominujemy w stałych fragmentach, w 25 minucie piękna akcja Polaków po kilku kontynuacjach trudne podanie na skrzydle łapie Stolarz i dynamicznym rajdem po skrzydle zdobywa punkty, zmieniamy kopacza i Zajkowski podwyższa , jest 20:7 i praktycznie ta akcja ustawiła mecz, Litwini przestali wierzyć w zwycięstwo, sędzia się uspokoił i bezdyskusyjnie kontrolujemy zawody. Na koniec I połowy Zajkowski kopie jeszcze karnego z łatwej pozycji i do przerwy 23:7, po zmianie stron znowu bardzo ładna akcja naszej „10” , Mateusz kilkoma zwodami oszukuje rywali , przykłada i podwyższa , sam zdobywa już 15 pkt a jest 30:7, w 60 min po najładniejszej akcji meczu , zaczęliśmy po młynie zwartym na własnej połowie i po kilkunastu super podaniach w kontakcie przerywa się Stolarz i znowu rajd „Buły” , sprzedaje jeszcze dwie blaszki i przykłada , niecelne podwyższenie i 35:7 , w 70 minucie znowu ładna , długa nasza akcja i piłkę na czysto dostaje na skrzydle Tokarski – ustalamy wynik na 40:7. W końcówce meczu piękna akcja Łukaszka , przy przegrupowaniu gubi zwodem rywali i biegnie w słupy, niestety zabrakło centymetrów do pola, szkoda tej akcji bo Ketchup zasłużył w tym turnieju na punkty.
Trochę szkoda niecelnych łatwych podwyższeń, przy 7 przyłożeniach zdobywamy „tylko” 40 pkt, mieliśmy jeszcze kilka swoich sytuacji , Litwini oprócz przyłożenia nie zbliżyli się do naszego pola, ale nie wybrzydzajmy , prawie cały mecz graliśmy w osłabieniu a początek nawet w „13” na 15.