LV= Cup – 3 kolejka

Wyniki trzeciej kolejki walijsko-angielskich rozgrywek o puchar LV=:

GRUPA 1

Cardiff Blues 7:29 Ospreys

Cardiff pkt: Gavin Evans 5 (1P), Joe Griffin 2 (1pd)

Ospreys pkt: Matthew Morgan 14 (1pd, 4k), Morgan Allan 5 (1P), Hanno Dirkson 5 (1P), karna piątka

Żółte kartki: Ian Evans (43 min), Cai Griffiths (46 min) – obaj Ospreys

London Wasps 13:38 Harlequins

Wasps pkt: Tom Varndell 5 (1P), Joe Launchbury 5 (1P), Mark Atkinson 3 (1k)

Harlequins pkt: Nick Evans 11 (4pd, 1k), Karl Dickson 10 (2P), George Lowe 5 (1P), Ceri Jones 5 (1P), Sam Smith 5 (1P), Rory Clegg 2 (1pd)

1.Newcastle 3 1 0 2 44 56 1 5
2.London W. 3 1 0 2 37 83 0 4
3.Cardiff 3 0 1 2 49 81 0 2
4.Leicester 3 0 0 3 48 115 0 0

GRUPA 2

London Irish 37:20 Northampton Saints

London pkt: Ryan Lamb 12 (3pd, 2k), Brian Blaney 10 (2P), George Stowers 5 (1P), Steffon Armitage 5 (1P), Daniel Bowden 5 (1P)

Northampton pkt: Joe Ford 8 (1pd, 2k), Brett Sharman 5 (1P), Scott Armstrong 5 (1P), Glynn Hughes 2 (1pd)

Żółta kartka: Brian Blaney (London – 49 min)

Leeds Carnegie 16:30 Gloucester

Leeds pkt: Ceiron Thomas 11 (1pd, 3k), Scott Mathie 5 (1P)

Gloucester pkt: Lesley Vainikolo 5 (1P), Tom Voyce 5 (1P), Rory Lawson 5 (1P), Tim Molenaar 5 (1P), Freddie Burns 5 (1pd, 1k), Nicky Robinson 5 (1pd, 1k)

1.Newport 3 2 0 1 49 60 0 8
2.Saracens 3 1 1 1 66 65 1 7
3.Leeds 3 1 0 2 67 84 1 5
4.London I. 3 0 0 3 46 105 1 1

GRUPA 3

Sale Sharks 20:28 Newport Gwent Dragons

Sale pkt: Henry Thomas 10 (2P), Aston Croall 5 (1P), Rob Miller 3 (1k), Nick McLeod 2 (1pd)

Newport pkt: Matthew Jones 13 (2pd, 3k), Adam Hughes 10 (2P), Aled Brew 5 (1P)

Żółte kartki: Nick McLeod (Sale – 39 min), Scott Morgan (Newport – 39 min), Matthew Jones (Newport – 77 min)

Llanelli Scarlets 7:34 Saracens

Scarlets pkt: Emyr Phillips 5 (1P), Steve Shingler 2 (1pd)

Saracens pkt: Owen Farrell 6 (3pd), James Short 5 (1P), Hayden Smith 5 (1P), Ben Ransom 5 (1P), Jamie George 5 (1P), Noah Cato 5 (1P), Richard Wigglesworth 3 (1k)

1.Gloucester 3 2 0 1 78 44 3 11
2.Sale 3 2 0 1 82 59 1 9
3.Scarlets 3 2 0 1 84 63 1 9
4.Northampton 3 1 1 1 70 62 0 6

GRUPA 4

Bath 11:6 Newcastle Falcons

Bath pkt: Olly Barkley 6 (2k), Aaron Jarvis 5 (1P)

Newcastle pkt: Jimmy Gopperth 6 (2k)

Żółta kartka: Euan Murray (Newcastle – 57 min)

Exeter 35:10 Leicester Tigers

Exeter pkt: Gareth Steenson 10 (5pd), Chad Slade 5 (1P), David Ewers 5 (1P), Neil Clark 5 (1P), Haydn Thomas 5 (1P), Ben Moon 5 (1P)

Leicester pkt: Dan Hipkiss 5 (1P), Boris Stankovich 5 (1P)

Żółta kartka: Ed Slater (Leicester – 52 min)

1.Harlequins 3 3 0 0 100 58 1 13
2.Exeter 3 2 1 0 87 39 1 11
3.Ospreys 3 2 0 1 92 38 2 10
4.Bath 3 2 0 1 56 43 1 9

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

33 – Matthew Morgan (Ospreys)
30 – Nick Evans (Harlequins)
25 – Olly Barkley (Bath)
24 – Matthew Jones (Newport)
22 – Steve Shingler (Scarlets)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

3 – Adam Hughes (Newport)
3 – Jonathon Fa’amatuainu (Scarlets)