Magners League – 6 i 7 kolejka

Wyniki szóstej i siódmej kolejki Magners League:

6 kolejka:

Cardiff Blues 10:16 Llanelli Scarlets

Cardiff pkt: Ceri Sweeney 10 (1P, 1pd, 1k)

Scarlets pkt: Rhys Priestland 14 (1P, 3k), Stephen Jones 2 (1pd)

Żółte kartki: Morgan Stoddart (Scarlets – 21 min), Andries Pretorius (Cardiff – 28 min), Richie Rees (Cardiff – 39 min)

Connacht 6:18 Leinster

Connacht pkt: Ian Keatley 6 (2k)

Leinster pkt: Jonathan Sexton 8 (1pd, 2k), Isakeli Nacewa 5 (1P), Dominic Ryan 5 (1P)

Edinburgh 21:16 Ulster

Edinburgh pkt: Chris Paterson 8 (1pd, 2k), Netani Talei 5 (1P), Fraser McKenzie 5 (1P), David Blair 3 (1dg)

Ulster pkt: Paddy Wallace 8 (1pd, 2k), Ian Whitten 5 (1P), Ian Humphreys 3 (1k)

Żółta kartka: Kyle Traynor (Edinburgh – 73 min)

Glasgow Warriors 31:23 Ospreys

Glasgow pkt: Ruaridh Jackson 9 (3k), Duncan Weir 7 (2pd, 1k), Richie Gray 5 (1P), Richard Vernon 5 (1P), Kevin Tkachuk 5 (1P)

Ospreys pkt: Nikki Walker 15 (3P), Dan Biggar 8 (1pd, 2k)

Żółta kartka: Ryan Jones (Ospreys – 33 min)

Munster 39:13 Benetton Treviso

Munster pkt: Ronan O’Gara 14 (4pd, 2k), David Wallace 5 (1P), Keith Earls 5 (1P), Damian Varley 5 (1P), James Coughlan 5 (1P), Michael Sherry 5 (1P)

Benetton pkt: Kris Burton 8 (1pd, 2k), Ludovico Nitoglia 5 (1P)

Żółte kartki: Franco Sbaraglini (Benetton – 20 min), Augusto Allori (Benetton – 37 min), Wian du Preez (Munster – 60 min)

Newport Gwent Dragons 36:5 Aironi

Dragons pkt: Jason Tovey 19 (2pd, 5k), Adam Hughes 10 (2P), Aled Brew 5 (1P), Matthew Jones 2 (1pd)

Aironi pkt: Gianbattista Venditti 5 (1P)

Żółte kartki: Luca Redolfini (Aironi – 18 min), Steve Jones (Dragons – 52 min), Riccardo Bocchino (Aironi – 56 min), Fabio Staibano (Aironi – 61 min)

Czerwona kartka: Fabio Staibano (Aironi – 75 min)

7 kolejka:

Aironi 3:20 Cardiff Blues

Aironi pkt: Ludovic Mercier 3 (1k)

Cardiff pkt: Ceri Sweeney 10 (2pd, 2k), Richard Mustoe 5 (1P), Lloyd Williams 5 (1P)

Ulster 6:16 Munster

Ulster pkt: Ruan Pienaar 6 (2k)

Munster pkt: Paul Warwick 11 (1pd, 3k), Ivan Dineen 5 (1P)

Llanelli Scarlets 18:14 Glasgow Warriors

Scarlets pkt: Rhys Priestland 18 (6k)

Glasgow pkt: Duncan Weir 9 (1P, 2pd), DTH Van der Merwe 5 (1P)

Żółte kartki: John Barclay (Glasgow – 34 min), Lou Reed (Scarlets – 51 min)

Benetton Treviso 24:17 Connacht

Benetton pkt: Tobie Botes 14 (1pd, 4k), Kris Burton 5 (1P), Ludovico Nitoglia 5 (1P)

Connacht pkt: Ian Keatley 7 (2pd, 1k), Niva Ta’auso 5 (1P), Adrian Flavin 5 (1P)

Leinster 19:18 Edinburgh

Leinster pkt: Isakeli Nacewa 14 (1pd, 4k), Andrew Conway 5 (1P)

Edinburgh pkt: Chris Paterson 13 (1P, 1pd, 2k), Tim Visser 5 (1P)

Żółta kartka: David Young (Edinburgh – 51 min)

Ospreys 16:21 Newport Gwent Dragons

Ospreys pkt: Dai Flanagan 8 (1pd, 2k), Gareth Owen 8 (1P, 1k)

Dragons pkt: Jason Tovey 11 (1pd, 3k), Toby Faletau 5 (1P), Wayne Evans 5 (1P)

Tablica:

1.Munster 7 6 0 1 178 101 4 28
2.Scarlets 7 5 0 2 191 136 4 24
3.Cardiff 7 5 0 2 171 110 3 23
4.Ulster 7 4 1 2 134 131 1 19
5.Leinster 7 4 0 3 140 139 2 18
6.Treviso 7 4 0 3 143 161 0 16
7.Ospreys 7 3 0 4 166 141 4 16
8.Edinburgh 7 3 0 4 138 147 3 15
9.Dragons 7 3 0 4 145 162 1 13
10.Connacht 7 2 1 4 136 148 3 13
11.Glasgow 7 2 0 5 141 164 3 11
12.Aironi 7 0 0 7 65 208 2 2

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

91 – Ian Keatley (Connacht)
71 – Isakeli Nacewa (Leinster)
68 – Ronan O’Gara (Munster)
66 – Tobie Botes (Benetton)
66 – Stephen Jones (Scarlets)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

6 – Jonathan Davies (Scarlets)
6 – Tim Visser (Edinburgh)