Mecz walki, Orkan – Posnania FOTO

Dzisiaj rugbiści Orkana rozegrali swój ostatni mecz ligowy sezonu zasadniczego 2010/2011. Spotkanie pozbawione ciężaru gatunkowego było emocjonującym widowiskiem trzymającym w napięciu do ostatniego gwizdka. Mecz zakończył się zwycięstwem Orkana. Drużynie należą się słowa podziękowania za to, że pomimo trudnej sytuacji panującej w klubie potrafiła zagrać do końca sezonu.

Rugby Club Orkan Sochaczew – Posnania Poznań 34:28 (24:7)
skład Orkana: Tomasz Gołąb, Kamil Wydrzyński, Robert Zatorski, Sebastian Kacprzak, Mateusz Jamroz, Wiktor Dobrowolski, Wojciech Łukasiewicz, Maciej Brażuk, Konrad Pietrzyk, Bogdan Wróbel, Przemysław Morawski (72 min. Przemysław Kamiński), Robert Pawelec, Tomasz Gasik, Łukasz Śmielak, Konrad Pisarek.
punkty zdobyli: Bogdan Wróbel – 5, Robert Pawelec – 5, Tomasz Gołąb – 5, Łukasz Śmielak – 5, Konrad Pisarek – 5, Przemysław Morawski – 5
żółte kartki: Mateusz Jamroz (Orkan) i Krzysztof Jakubowski (Posnania)
czerwona karta: Robert Pawelec (Orkan)

SZCZEGÓŁOWY PRZEBIEG MECZU:
2 min. – Konrad Pietrzyk podaje piłkę, którą przechwycił Robert Bosiacki i zaniósł między słupy (0:5); celne podwyższenie Mateusza Adamskiego (0:7)

4 min. – niecelna próba Konrada Pietrzyka

8 min. – aut dla Orkana 10 m od pola punktowego gości, po akcji formacji młyna bezpańską piłkę przejmuje Robert Pawelec i w efektowny sposób zdobywa przyłożenie (5:7), wynik podwyższa Konrad Pietrzyk (7:7)

14 min. – moul Posnanii przesuwa si w kierunku pola punktowego Orkana, kilka metrów od celu atak rywali zostaje powstrzymany, na boisku dochodzi do krótkiego spięcia i na przymusowy odpoczynek schodzą (żółte kartki) Mateusz Jamroz i Krzysztof Jakubowski

16 min. – po przekopie Bogdana Wróbla rywale powstrzymują akcję chwytem obronnym „mam”

18 min. – nieudany drop-gol autorstwa Mateusza Adamskiego

21 min. – atak formacji młyna Orkana kończy przyłożeniem Tomasz Gołąb (12:7), podwyższa skutecznie Konrad Pietrzyk (14:7)

25 min. – Robert Pawelec zbyt ostro potraktował jednego z rywali i sędzia Tomasz Jarowicz ukarał go czerwoną kartką

31 min. – grający w osłabieniu Orkan przeprowadza skuteczny atak zakończony przyłożeniem Łukasza Śmielaka (19:7), tym razem piłka po strzale Konrada Pietrzyka minęła cel

34 min. – 60-metrowy rajd Wojciecha Łukasiewicza zostaje zatrzymany przez rywali

34 min. – po aucie, Orkan związał moula, rywale popełnili przewinienie i karny został rozegrany; sochaczewianie zgubili piłkę tuż przed linią pola punktowego gości

37 min. – na indywidualną akcję zdecydował się Konrad Pisarek , który opanował kopniętą przez siebie piłkę i przyłożył ją tuż przy chorągiewce (24:7), podwyższenie Konrada Pietrzyka z trudnej pozycji było nieskuteczne

41 min. – nieudana próba Tomasza Gasika

48 min. – Tomasz Nowak wykorzystał lukę w sochaczewskiej obronie i przyłożył „w słupach” (24:12), udanie podwyższył Mateusz Adamski (24:14)

51 min. – dynamiczna kontra Posnanii, na szczęście dla Orkana ostatnie podanie jest niezgodne z przepisami (przód)

53 min. – rugbiści Orkana wybronili kolejny dynamiczny atak, najpierw Łukasz Śmielak powalił szarżą rywala, a następnie Wojciech Łukasiewicz wypchnął kolejnego w aut

54 min. – tym razem Konrad Pisarek powalił szarżą potężnego Tomasza Nowaka i gdy wydawało się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, jajo po raz drugi trafiło do rąk tego zawodnika, który tym razem wykorzystał swoją szansę przykładając w słupach (24:19), udanie podwyższył Mateusz Adamski (24:21)

56 min. – Wojciech Łukasiewicz w ostatniej chwili (podcięcie ręką) zatrzymuje kolejną dynamiczną kontrę rywali wyprowadzoną z własnego pola obrony

57 min. – w odpowiedzi skrzydłem ruszył Przemysław Morawski, którego rywale zatrzymali po 40-metrowym biegu

59 min. – atak Tomasza Gasika zostaje zatrzymany niezgodnie z przepisami, sędzie dyktuje rzut karne

60 min. – próba (z dropa) Bogdana Wróbka jest udana (27:21)

67 min. – Bogdan Wróbel rozpoczął akcję, w kilkudziesięciometrowym rajdzie minął pierwszą linię obrony gości, w odpowiednim momencie podał do Przemysława Morawskiego , który jajo zaniósł między słupy (32:21), udanie (ponownie z dropa) podwyższył Bogdan Wróbel (34:21)

71 min. – Przemysława Morawskiego zmienia Przemysław Kamiński

72 min. – Przemysław Kamiński podejmuje złą decyzję rozgrywając szybki aut, podana przez niego piłka trafia w ręce Łukasza Tietza, który zdobywa kolejne punkty dla rywali (34:26), udanie podwyższa Mateusz Adamski (34:28)

73 min. – po aucie Posnania związała moula, który ruszył w kierunku pola punktowego Orkana, na szczęście rywale popełnili błąd „przesłony”

76 min. – aut dla rywali 10 metrów od pola punktowego Orkana, okazja nie została wykorzystana

79 min. – karny dla Posnanii, rywale kopią piłkę w aut, na szczęście wychodzi ona poza linię końcową boiska, akcję rozpoczyna akcję

80 min. – ostatni gwizdek sędziego.