Międzynarodowa konsultacja w Ustrzykach

Kadeci Pogoni rozegrali dwa sparingi z Sokołem Lwów i wygrali Międzynarodowy Turniej Rugby, wszystko to podczas „Zimowej Konsultacji Szkoleniowej” w Ustrzykach Dolnych.

Przez dwa tygodnie kadeci Pogoni Siedlce i Sokoła Lwów wspólnie trenowali i grali w Ustrzykach Dolnych, w dniach 10-24 lutego w odbyła się tam impreza pod nazwą „Zimowa Konsultacja Szkoleniowa”. W konsultacji wzięły udział 22 osobowe drużyny kadetów z Siedlec i Lwowa, każdej towarzyszyło 3 opiekunów-trenerów, a przez całą dobę do dyspozycji był lekarz, tłumacz, kierownik i kierowca z autokarem.

Przez ten czas Pogoń i Sokół trenowały razem na boisku, na hali i w siłowni, drużyny rozegrały też dwa test mecze, a także Międzynarodowy Turniej Rugby korzystając z faktu, że na obozie w Ustrzykach przebywali też kadeci z AZS AWF Warszawa. Dyscypliną uzupełniającą do rugby było narciarstwo zjazdowe, rugbiści korzystali także z krytej pływalni grali w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Każdy dzień rozpoczynał się od rozruchu, trening przedpołudniowy był poświęcony rugby, po południu rugbiści jeździli na nartach, a w dniach sparingów jeździli na basen. Treningi były przerwane tylko na jeden dzień gdy uczestnicy „Konsultacji” pojechali na wycieczkę do Łańcuta gdzie zwiedzono Zamek Lubomirskich. Wieczorem oglądano wspólnie mecze Pucharu 6 Narodów, Pucharu Świata, a także sfilmowane sparingi i turniej, analizując mecze pod kontem taktycznym.

Wyniki i punkty:

15.02.2008 Ustrzyki Dolne – Test 1

Pogoń Siedlce – Sokół Lwów 20:10 (15:5)

Punkty: Grzegorz Muszyński 10, Tomasz Żurawski i Sławomir Joński po 5.

Mecz rozgrywany na miękkim boisku przy padającym deszczu, siedlczanie rozstrzygnęli spotkanie w pierwszej połowie, w drugiej wyrównanej kontrolowali przebieg meczu nie oddając prowadzenia do końca.

18.02.2008 Ustrzyki Dolne – Test 2

Pogoń Siedlce – Sokół Lwów 10:20 (5:10)

Punkty: Grzegorz Muszyński i Partyk Marciniak po 5.

Mecz rozgrywany w trudnych warunkach na głębokim miękkim śniegu, Sokół rozstrzygnął go dzięki swoim szybkim skrzydłowym, którzy wykorzystali złe ustawienie Pogoni w obronie.

19.02.2008 Ustrzyki Dolne – Turniej

Pogoń Siedlce – Sokół Lwów 0:0

Pogoń Siedlce – AZS AWF Warszawa 20:0 (15:0)

Punkty: Grzegorz Muszyński 10, Hubert Pawluk i Paweł Antoszczuki po 5.

AZS AWF Warszawa – Sokół Lwów 0:0

Kolejność: 1.Pogoń Siedlce, 2.Sokół Lwów, 3.AZS AWF Warszawa

Turniej rozgrywany na głębokim śniegu przy bliskiej zeru temperaturze. Mecz Pogoni z Sokołem wyrównany, ale na słabym poziomie bez sytuacji punktowych z obu stron. W drugim meczu z AZS AWF Pogoń w pierwszej zdobyła trzy przyłożenia i po zmianie stron większość akcji rozgrywała ręką, ostatnie punkty zostały zdobyte tuż przed końcowym gwizdkiem. O kolejności w turnieju decydował mecz AZS AWF z Sokołem, warszawiacy zagrali doskonałe zawody ostro przeciwstawiając się agresywnie grającym gościom, remis 0:0 dał zwycięstwo Pogoni.

W tym samym czasie odbywały się w Ustrzykach Dolnych „Ferie Zimowe dla Dzieci Uzdolnionych Sportowo” z Siedlec i Lwowa, przeprowadzono zajęcia sportowe sprawności ogólnej ukierunkowane pod kątem gry w rugby. Po tygodniu treningów rozegrano krótki mecz kontrolny w którym dzieci z Lwowa pokonały Siedlce 2:1, grano tylko na przyłożenia.

„Zimowa Konsultacja Szkoleniowa” była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG III A /TACIS CBC w ramach projektu „Opracowanie wspólnych metod szkolenia sportowego pomiędzy klubami sportowymi miasta Siedlce i Lwowa na bazie sekcji rugby”.