Międzynarodowy turniej rugby w Warszawie – biznesmeni grają dla dzieci.

Największy w Centralnej i Wschodniej Europie międzynarodowy, amatorski turniej rugby „Warsaw 10’s” odbędzie się w długi majowy weekend w Warszawie. Organizują go zagraniczni i polscy biznesmeni . Mecze zostaną rozegrane 1 i 2 maja 2008 na warszawskim AWFie, a dochód z imprezy zostanie przekazany na cele charytatywne.
Dla widzów wstęp jest wolny.

„Warsaw 10’s” – największy amatorski turniej rugby w Centralnej i Wschodniej Europie odbędzie się już po raz dwunasty. Organizatorem jest istniejący od 1995 roku w Warszawie klub rugby Frogs & Co. Tegoroczne zawody zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę 1 i 2 maja na warszawskim AWF-ie, ul. Marymoncka 34. Udział w nich weźmie w sumie około 200 graczy z całej Europy! Wielki finał odbędzie się w niedzielę około 16.20, zaraz po nim nastąpi uroczyste wręczenie Pucharu.
W niedzielę 2. maja, na boisku AWF na warszawskich Bielanach odbędzie się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix w rugby kobiet. Do rywalizacji staną najlepsze siódemki pań, walczące o zwycięstwo w klasyfikacji mistrzostw Polski 2010. Obrońcą tytułu jest drużyna Arka Girls Gdynia.

Organizowanie „Warsaw 10’s” służy m.in. popularyzowaniu w Polsce rugby, tego kultowego sportu na przykład na Wyspach Brytyjskich. Z roku na rok na turniej przychodzi coraz więcej Warszawiaków, choć w pierwszych latach na trybunach zasiadali głównie pracujący w Polsce zagraniczni menadżerowie. Ale „Warsaw 10’s” to nie tylko sport, to również święto dzieci.

Amatorskie drużyny rugby mają w Europie bogatą tradycję. Ich członkowie to w większości kadra zarządzająca: dyrektorzy marketingu, sprzedaży, finansów, prezesi dużych, świetnie prosperujących przedsiębiorstw. Szukają w rugby sposobu na kondycję, emocji, rywalizacji, ale przede wszystkim spełnienia się w niesieniu pomocy innym. Organizacja amatorskich turniejów rugby to właśnie pretekst do działalności charytatywnej. Chęć zaprzeczenia, że biznes jest bezduszny, a managerowie dbają wyłącznie o interesy własne i własnych firm.

Kilka słów o Klubie Frogs & Co
Drużyna Frogs & Co. Powstała w 1995 roku. Przygoda z rugby w Warszawie i organizacją turnieju „Warsaw 10’s” zaczęła się, gdy kilku Francuzów skrzyknęło się i postanowiło założyć amatorską drużynę. Zaprosili do współpracy kolegów innych narodowości pracujących w Warszawie. Powstało Frogs & Co. – drużyna rugby, która nazwę przyjęła na cześć swoich założycieli (Frogs – potoczne wołanie na Francuzów).
Dziś drużyna Frogs &Co. ma swoim koncie sporo sukcesów – wielokrotnie wygrane amatorskie mistrzostwo Europy Wschodniej (Capitals Cup) , kilka turniejów rugby w Europie, oraz wice mistrzostwo Polski w Rugby 7 (turniej, w którym biorą udział drużyny składające się z 7 zawodników). Jednak najbardziej istotnym sukcesem jest organizacja od 12 lat największego w Centralnej i Wschodniej Europie amatorskiego turnieju rugby Warsaw International Rugby Tens Tournament „Warsaw 10’s”.

Specjalne podziękowania
Sponsorzy turnieju „Warsaw 10’s”, bez których działalność charytatywna Fundacji Frogs nie byłaby możliwa:

Sponsor Medialny:

Anna Martin Design, Restauracja Boathouse , BOLS Sp. z o.o., J F Bowring, Buttimer Polska Sp. z o.o., Celtic Asset Management Sp. z o. o , Frito Lay Sp. z o.o., Heineken Polska, Manager MBA Magazine, Pepsi Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o, Rain-Maker , ROBERTS PUBLISHING Sp. z o.o.,

Zapraszamy na AWF!!!
Stadion, ul. Marymoncka 34, Warszawa

Niezapomniane sportowe emocje! Doskonała, rodzinna zabawa! Szansa pomocy innym!

Drużyny zgłoszone do „Warsaw 10’s” 2010:

1. Warsaw Frogs & Co RFC (Poland) – 2 drużyny
2. Harlequin Amateurs – 2 drużyny
3. British Airways
4 Bank of England
5. Old Alleynians – 2 drużyny
6 Honourable Artillery Company – 2 drużyny

Damskie Drużyny:

1. Ladies Frogs Warszawa
2. Arka Gdynia Girls
3. Ladies Lechia Gdansk
4. Czarne Pruszcz Gdański
5 Tygrysice Sochaczew
6 Brygada Baluty Rugby Club (Łódż)
7 Ruda Śląska

Więcej informacji o Frogs & Co., turnieju „Warsaw 10’s oraz kontakt z organizatorami:
Aleks Domaradzki (aleks@sopolish.com) +48509687301