Mikołajki z owalną piłką

W tegorocznym Turnieju Mikołajkowym zagrały drużyny ze szkół podstawowych, kolejny raz Miejski Klub Rugby w Siedlcach zaprosił dzieci do spędzenia tego dnia na sportowo.
W turnieju rozegranym 6 grudnia wzięło udział sześć drużyn reprezentujących pięć siedleckich podstawówek, w finale „Dziewiątka” pokonała „Czwórkę” 2:1.

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach, swoją pewnie wygrała „Dziewiątka”, drugą natomiast „Czwórka”, która przy remisie 1:1 z „Szóstką” osiągnęła to bilansem małych punktów. W „bratobójczym” meczu o V miejsce zmierzyły się dwa zespoły z „Siódemki”, drugi zespół zwyciężył 2:0 zdobywając przyłożenie w ostatnich sekundach spotkania. Trzecią lokatę wywalczyła „Szóstka” pokonując po dogrywce „Piątkę” 5:4, spotkanie było bardzo wyrównane, w regulaminowym czasie gry było 4:4, pierwsza połowa również zakończyła się remisem 2:2. W meczu finałowym pomiędzy „Dziewiątką”, a „Czwórką” przez dłuższy czas utrzymywał się remis 1:1, dopiero w końcówce „Dziewiątka” zdobyła przyłożenie wygrywając 2:1.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali przygotowane przez Mikołaja paczki ze słodyczami, które w Jego imieniu wręczali prezesi MKR Krzysztof Kisieliński i Grzegorz Pliszka oraz trenerzy Wojciech Plichta i Piotr Wedziuk.

Wyniki eliminacji:

Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 7 4:0
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 9 3:5
Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 7 2:1
Szkoła Podstawowa nr 7 II – Szkoła Podstawowa nr 9 0:5
Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 6 1:1
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 7 II 2:1

Kolejność w grupach:
Grupa A: 1. Szkoła Podstawowa nr 4, 2. Szkoła Podstawowa nr 6, 3. Szkoła Podstawowa nr 7
Grupa B: 1. Szkoła Podstawowa nr 9, 2. Szkoła Podstawowa nr 5, 3. Szkoła Podstawowa nr 7 II

Mecz o V miejsce
Szkoła Podstawowa nr 7 – Szkoła Podstawowa nr 7 II 0:2 (0:1)
Mecz o III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 5 5:4 (4:4, 2:2)
Mecz o I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 9 1:2 (1:1)
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 9 (Miłosz Kowalczyk, Michał Lech, Wiktor Lech, Eryk Pieńkowski)
2. Szkoła Podstawowa nr 4 (Dawid Enihowt, Jakub Kosyl, Dawid Pasik, Igor Pątek)
3. Szkoła Podstawowa nr 6 (Jakub Krupa, Kacper Krupa, Konrad Majczyna, Hubert Niedziółka)
4. Szkoła Podstawowa nr 5
5. Szkoła Podstawowa nr 7 II
6. Szkoła Podstawowa nr 7