Mistrz Francji 2019/2020 nie będzie przyznany najnowsze wieści z FFR

Francuska Federacja Rugby podjęła bolesną decyzję, aby trwale zatrzymać mistrzostwa amatorów na wszystkich poziomach w bieżącym sezonie.
W kontekście światowego kryzysu zdrowotnego, który doprowadził do zawieszenia wszelkiej działalności sportowej od 13 marca, biorąc pod uwagę dzisiejsze oświadczenie premiera przedłużające okres uwięzienia oraz wolę jak największej ochrony w dużej mierze możliwe dla całej naszej społeczności Rugby, Federalny Urząd Francuskiej Federacji Rugby podjął bolesną decyzję, aby ostatecznie zatrzymać mistrzostwa amatorów na wszystkich poziomach, w bieżącym sezonie.

W związku z tym w sezonie 2019-2020 nie zostanie przyznany tytuł mistrza Francji ani ligi.

Warunki związane z przystąpieniem i ewentualnymi spadkami do zawodów krajowych zostaną przekazane przez National Events Commission do 3 kwietnia.

FFR chce wraz ze swoimi ligami, komitetami departamentalnymi i klubami podjąć inicjatywę tworzenia wydarzeń sportowych, które mogą przybierać różne formy (platformy, przyjazne spotkania, festiwale …) w celu umożliwienia naszym licencjobiorcom grania w naszą grę, jak tylko sytuacja zdrowotna pozwoli na to.

Korespondencja

Marek Ignaczak (Francja)