Mistrzostwa Europy 7 w Warszawie

Już docierają do Warszawy pierwsi uczestnicy i oficjele turnieju wyłaniającego trzy drużyny dywizji A, które będą miały szanse walki w turnieju Grand Prix w Odense (Dania, 6-8 lipca) i eliminacyjnym turnieju RWC7′s 2013 w Portugalii (20-22 lipca) wyłaniającym europejską piątkę, która obok Anglii, Walii i Rosji reprezentować będzie nasz kontynent w rywalizacji o tytuł mistrza globu.
Na żywo http://www.rugby.info.pl/live4.php

Dodatkowo zwycięzca  Warsaw Rugby Sevens  w przyszłym roku zagra w cyklu Grand Prix Europy, w gronie 12 najlepszych reprezentacji, włączając w to kraje rywalizujące w Pucharze 6 Narodów.

Turniej pod egidą FIRA-AER (Europejska Federacja Rugby) na zlecenie Polskiego Związku Rugby organizuje Polska Agencja Rozwoju Rugby Sp. z o.o., a weźmie w nim udział 12 reprezentacji.

Podział na grupy wygląda następująco:
Grupa A: Rumunia, Szwecja, Polska, Dania, Cypr, Serbia;
Grupa B: Mołdawia, Belgia, Litwa, Izrael, Czechy, Andora .

Rozgrywane na obiekcie  OSiR Targówek przy ulicy Blokowej 3  zawody rozpocznie w sobotę o godz. 10.00 pojedynek naszej reprezentacji z drużyną Serbii, a zwycięzcę dwudniowej rywalizacji poznamy w niedzielę około godziny 16.30 kiedy to kończył się będzie pojedynek finałowy, oby z udziałem Biało-Czerwonych.

Kalendarz turnieju:
sobota, 19.05.
10.00 Polska – Serbia ,
10.20 Litwa – Andora,
10.40 Szwecja – Dania,
11.00 Belgia – Izrael,
11.20 Rumunia – Cypr,
11.40 Mołdawia – Czechy,
12.00 Dania – Serbia,
12.20 Izrael – Andora, 
12.40 Polska – Cypr ,
13.00 Litwa – Czechy,
13.20 Rumunia – Szwecja,
13.40 Mołdawia – Belgia,
15.00 Cypr – Serbia,
15.20 Czechy – Andora,
15.40 Rumunia – Dania,
16.00 Mołdawia – Izrael, 
16.20 Szwecja – Polska ,
16.40 Belgia – Litwa,
17.00 Dania – Cypr,
17.20 Izrael – Czechy,
17.40 Szwecja – Serbia,
18.00 Belgia – Andora, 
18.20 Rumunia – Polska,
18.40 Mołdawia – Litwa;

niedziela, 20.05. 
9.00 Szwecja – Cypr,
9.20 Belgia – Czechy, 
9.40 Polska v Dania ,
10.00 Litwa – Izrael,
10.20 Rumunia – Serbia,
10.40 Mołdawia – Andora;

półfinały
11.30 A5 – B6,
11.50 A6 – B5,
12.10 A3 – B4,
12.30 A4 – B3,
12.50 A1 – B2,
13.10 A2 – B1;

finały
14.15 o miejsca 11-12,
14.35 o miejsca 9-10,
15.00 o miejsca 7-8,
15.20 o miejsca 5-6,
15.45 o miejsca 3-4,
16.10 o miejsca 1-2.

Po wczorajszych zabiegach płyta boiska przy ul. Blokowej prezentuje się doskonale, a ustawione bramki do rugby robią spore wrażenie.
Kibice spoza Warszawy będą mogli śledzić turniejowe zdarzenia za pośrednictwem internetu:

rugby.mu.pl/fb/rugbylive
rugby.mu.pl/fb/live
rugby.mu.pl/fb/live2012

Bez wątpienia jednak warto wybrać się na stadion OSiR Targówek, bo śledzenie rywalizacji na żywo zapewnia wiele dodatkowych doznań… Zapraszamy!!!

PZRugby