Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18 – podsumowanie

Reprezentacja Polski tym razem zajęła 3 miejsce w ME w Lille, poprawiając się w stosunku do zeszłego sezonu o dwa „oczka”.
Przedstawiamy poniżej pełne statystyki trzech rozegranych przez reprezentacyjnych juniorów spotkań.

Przebieg gry:
6`- Wartałowicz 5:0
8`- karny 5:3
10`- karny 5:6
12`- Żórawski 8:6
17`- Wartałowicz 13:6
22`- przyłożenie 13:11
37`- Rokicki 18:11
38`- Żórawski 20:11
44`- Gargasson 25:11
50`- Gargasson 30:11
Punkty dla Polski:
Wartałowicz Łukasz-10, Gargasson Donald-10, Rokicki Tomasz-5, Żórawski Łukasz-5.
Uwagi:
Przez dłuższy czas obydwie drużyny grały nerwowo i próbowały zdobyć przewagę w polu. Nasza drużyna dobrze dawała sobie radę w stałych fragmentach gry, popełniała jednak wiele błędów taktycznych. Podstawowym mankamentem była niedokładna gra nogą, dająca możliwość kontrataków oraz nie odsuwająca przeciwników od naszego pola. Nasza drużyna była momentami bojaźliwa i nie wierzyła we własne siły, oddając inicjatywę dość agresywnym Ukraińcom, którzy na szczęście popełniali wiele błędów technicznych. Zdecydowane akcje ofensywne formacji młyna przyniosły naszej ekipie punkty /Wartłowicz/. Ważnym momentem była końcówka I połowy meczu, kiedy to zepchnęliśmy Ukraińców do obrony, wykorzystując ich błąd pod polem /Rokicki/. W II połowie naszym przeciwnikom zaczęło brakować sił i mimo kilku dogodnych okazji nie udało im się zdobyć punktów. Dwie z naszych licznych zespołowych akcji okazały się skuteczne /Gargasson/ i do końca zwycięstwo pozostało niezagrożone.

14.Dułka
13`- Gargasson 5:0
33`- karny 5:3
35`- 48` żółta kartka Chróściel, gramy w 14,
50`- 60` żółta kartka Niedźwiecki, gramy w 14,
51`- karny 5:6
62`- karny 5:9
70`- przyłożenie 5:14
Gargasson Donald-5.
Uwagi:
Mecz był zacięty i wyrównany. Portugalia różnicę w warunkach fizycznych niwelowała ruchliwością, dobrą szarżą i techniką indywidualną. Próbowali nas omijać, prowadząc grę kombinacyjną rozwiniętą, jednak dzięki dobrej obronie wszystkie akcje Portugalii zostały zatrzymane. Punkty z przyłożenia straciliśmy praktycznie w ostatniej minucie meczu, jednak wcześniej nasi przeciwnicy wykorzystali trzy rzuty karne, których dla nich nie brakowało. W meczu wiele było dziwnych i krzywdzących decyzji sędziego, spotkaliśmy się również z wyraźną nieprzychylnością ze strony komisarza zawodów. Trudno nam było zdobyć dalsze punkty /przy stanie 5:3/, skoro przez większą część II połowy graliśmy w osłabieniu /dwie techniczne żółte kartki/. Nie przyniosło rezultatów wprowadzenie nowych zawodników w końcówce i większość rezerwowych zawiodła.

15.Gargasson /57`Pawłowski/
22`- karny 0:3
23`- Krużycki 5:3
24`- Janeczko 7:3
38`- Niedźwiecki 12:3
39`- Janeczko 14:3
47`- Wartałowicz 19:3
48`- Janeczko 21:3
50`- Berthe 26:3
62`- przyłożenie 26:8
63`- podwyższenie 26:10
Janeczko Rafał-6, Krużycki Michał-5, Niedźwiecki Stanisław-5, Wartałowicz Łukasz-5, Berthe Romuald-5.
Uwagi:
Nasi zawodnicy rozpoczęli mecz mało skoncentrowani i zbyt pewni, a swoją przewagę fizyczną udokumentowali przyłożeniem /Krużycki/ dopiero w 23 min.Do tego momentu mnożyły się błędy i niedokładności /niedokładne kopy i wrzuty do autu, zgubione piłki/, czego efektem było skromne prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej, wiele było składnych akcji zespołowych, po których zdobyliśmy trzy przyłożenia /Niedzwiecki, Wartałowicz, Berthe/. Potem nastąpił moment rozluźnienia i strata 7 pkt. Do końca meczu, mimo ogromnej przewagi wynik nie zmienił się.

Grupa szkoleniowa: juniorzy do lat 18