Mistrzostwa Europy Juniorów

Po nie udanym początku i niespodziewanej porażce z Litwą 10-12, w kolejnym meczu wygrywamy po dobrej grze z Holandią 27-10.
W piątek gramy o 5 miejsce z Ukrainą.

Polska-Holandia U18 27:17(14:3)
pkt:
Popławski 17, Panasiuk 5, Karol 5.

Polska zaczyna mecz od falowych ataków co szybko po zespołowej akcji kończy się efektownym przyłożeniem Wojtka Karola przy skrzydle, udanie podwyższa Miłosz Popławski. Bardzo dobrze gra formacja młyna.
W kolejnych minutach gra się wyrównuje a Holendrzy kilkakrotnie groźnie atakują czego efektem są 3 punkty z karnego, w akcji tej tracimy Łukasza Czarniaka, który dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny ale dzięki temu ratuje zespól przed utratą przyłożenia. Do końca pierwszej połowy gramy w 14 ale to my przejmujemy inicjatywę i po świetnej akcji kontynuacyjnej młyna Maciek Panasiuk Zdobywa przyłożenie w słupach a Popławski udanym podwyższeniem ustala wynik do przerwy na 14:3.
W drugiej odsłonie sytuacje zmieniają się jak w kalejdoskopie najpierw Holendrzy dochodzą po udanej akcji na 14:10 i dalej mocno atakują. Po jednej z ich akcji Miłosz Popławski robi przechwyt i po ponad 60 metrowym rajdzie przykłada w słupy. Na pięć minut przed końcem Holendrzy znów zdobywaja przyłożenie, jednak w odpowiedzi nasz zespól przechodzi do ataku grając ostatnie minuty pod polem punktowym przeciwnika, po serii przegrupowań Popławski udanym drop-goalem ustala wynik meczu na 27-10.

skład: Polska