Mistrzostwa Polski Juniorów 1 i 2 dzień

Po dwóch dniach cięzkich bojów znane są pary finałowe, o tytuł zagrają Orkan z Budowlanymi Łódź . . . .

Po wygranej nad AZS AWF Warszawa 24-5 (17:0) Orkan Sochaczew został pierwszym półfinalistą tegorocznych Mistrzostw Polski. W kolejnych, bardzo wyrównanych spotkaniach

Arka Gdynia pokonała Juvenię 15-8 (3:3)
a Ogniwo Sopot – Skrę Warszawa 14-8 (14:3).

W rozegranych meczach półfinałowych padły następujące wyniki: Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 32-10 (11:0) /Punkty dla Budowlanych: Adrian Nowacki – 12, Grzegorz Dułka – 10, Łukasz Żórawski i Marcin Urbański po 5; dla Ogniwa: Marcin Pogorzelski – 8, Grzegorz Kurdelski – 2; żółte kartki: Grzegorz Dułka, Arkadiusz Kukulski (Budowlani), Michał Krużycki (Ogniwo); czerwona kartka: Grzegorz Dułka (konsekwencja drugiej żółtej)/;

Budowlani poprostu zdemolowali zwłaszcza w pierwszej odsłonie techników z Wybrzeża grając bardzo twardo szybko i bezlitośnie skutecznie. Świetny mecz zagrał Grzegorz Dułka jednak dwukrotnie po wysokiej szarży został ukarany w ostatnich minutach czerwoną kartką i nie wystąpi w finale.

Orkan Sochaczew – Arka Gdynia 17-3 (0:3)
/Punkty dla Orkana: Bartosz Ilczuk – 7, Kamil Dudkowski, Dawid Banaszek po 5; dla Arki: Damian Meller – 3;

Mecz piekielnej walki najpierw było długo 0-0, następnie tuż przed przerwą karny dla Arki i 3-0. Pierwsze przyłożenie dla Orkana padło w 45 minucie po zespołowej akcji z 4 obrońcami przedziera sie na pole punktowe Banaszek. Orkan przez cały mecz twardo broni rozbijając przeciwnika, w oststnich 10 minutach Arka opada z sił a Orkan dostaje „drugi oddech” zdobywając jeszcze 2 przyłożenia.
żółte kartki: Paweł Pietrzyk, Marcin Malak, Marcin Stępniewski (wszyscy Orkan)/.
W walce o prawo gry o piąte miejsce w finałach.

AZS AWF Warszawa pokonał Juvenię 17-10 (5:10)
Punkty dla AZS: Jacek Grygułło – 7, Daniel Kowalski i Marcin Zieliński po 5; dla Juvenii: Łukasz Petelicki i Mateusz Ingarden po 5; żółte kartki: Mariusz Pieńkosz (AZS), Mariusz Kisiel, Adam Grabski (Juvenia); czerwona kartka: Jakub Skałka (Juvenia)/.

Po dwóch dniach rozgrywek najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju pozostaje Bartosz Ilczuk (Orkan) – 16, wyprzedzając Adriana Nowackiego (Budowlani) – 12 i Grzegorz Kurdelskiego – 11 punktów. Jutro dzień przerwy, a w sobotnich finałach zagrają: o 5 miejsce: Skra Warszawa – AZS AWF Warszawa (godz. 10.30); o 3 miejsce: Ogniwo Sopot – Arka Gdynia (godz. 11.45); o 1 miejsce: Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew (godz. 13.00).
Zakończenie Mistrzostw i wręczenie medali planowane jest na godz. 14.30.