AZS-AWF Warszawa – Orkan Sochaczew 6:19 (3:8)

11.00 – Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew
12.15 Posnania Poznań – AZS-AWF Warszawa
13.30 Ogniwo Sopot – Skra Warszawa
14.45 Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce

W pierwszym meczu Budowlani pewnie uporali sie z młodą ekipą Posnanii, choć Wielkopolanie zagrali bardzo ambitnie zdobywając dwa przyłożenia doprowadzając w pierwszej odsłonie do kontaktowego wyniku.
Drugi ćwierć finał to zwycięstwo faworyta choć pod koniec meczu Lublin doprowadził do wyniku 12-15 i zwycięstwo Sopocian wisiało na włosku.
Kolejny mecz to super hit bo spotkali się gospodarze Pogoń Siedlce z faworyzowaną Skrą. Do przerwy wynik 0 – 0 mówi sam za siebie, drużyny grały dość zachowawczo i kontaktowo na „krótko”. Pierwsza otrząsnęła się Skra i w końcówce zaczęła punktować najpierw z karnego a potem po maulu z przyłożenia.
Ostatni spotkanie odbyło się pomiędzy kolejnym faworytem i zeszłorocznym Mistrzem Polski AZS AWF Warszawa a zawsze niewygodną ekipą Orkana.
Od początku meczu kontrolę przejęli sochaczewianie, już w 3 minucie Dawid Popławski kopie karnego z 45 metrów dając prowadzenie swojej ekipie. Obie ekipy prezentują ładny styl gry ręką. Rugbiści Orkana świetnie jednak spisuje sie w obronie, rozbijając wszelkie próby ekipy stołecznej. AZS punktuje z karnych, Orkan kopie dropa a Robert Pawelec nakrywa 10 AZS i przykłada. Druga odsłona to przejęcie inicjatywy przez Orkan, kolejne punkty z karnego i najładniejsza chyba akcja pierwszej rundy po akcji z 22 przerywa się Popławski uruchamia atak, piłka jak po sznurku przechodzi przez ręce wszystkich „backs” Orkana, na pole punktowe wbiega Pawelec, jednak skręcając ” w słupy” nadeptuje linię kończącą, sędzia zarządza 22. Orkan sie nie załamuje i pieczętuje zwycięstwo akcją zespołową ” na zamkniętą” po kilku fazach gry ręką.