Mistrzostwa Polski Juniorów w rugby XV Łódź 2014 – eliminacje

FINAŁY MPJ 03.07.2014

mecz o miejsce 5-6
Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 0:34 (0:17)
Punkty: Orkan- Kępa Michał 14, Budnik Jakub 10, Czarnecki Cezary 5, Piłowski Krzysztof 5.
Żółte kartki: Komosiński Daniel i Zypper Oskar (Arka)
Czerwone kartki: Zalas Nikodem (Arka), Szałaj Damian (Orkan)

mecz o miejscz o 3-4 miejsce
Posnania Poznań – Skra Warszawa 20:17 (10:10)
Punkty: Posnania- Zalewski Kosma 5, Kapustka Wojciech 5, Soczewica Oskar 5, Kubalewski Bartosz 5; Skra- Kosiorek Daniel 10, Król Łukasz 7.

FINAŁ
Lechia Gdańsk – KS Budowlani Łódź 3:27 (3:5)
Punkty: Lechia- Bracik Kevin 3; Budowlani- Pogorzelski Krystian 15, Reksulak Patryk 7, Kociński Maciej 5.

Gospodarz turnieju juz w pierwszym meczu zdetronizowali wysoko notowana ekipe Orkana Sochaczew, w pozostalych spotkaniach po meczach walki wygrywali faworyci

Wyniki I dnia

Arka Gdynia – Posnania Poznań 14:17 (0:5)
Punkty:
Arka Gdynia: Zypper Oskar-5, Szyc Mateusz-5, Kamiński Arek- 4
Posnania Poznań: Nitschke Mateusz-5, Kapustka Wojciech-5, Noszczyk Hugon-5, Zalewski Kosma-2.

Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 10:49 (0:23)
Punkty:
Orkan Sochaczew: Kępa Michał-10.

KS Budowlani Łódź: Reksulak Patryk-24, Pogorzelski Krystian-10, Frontczak Michał-5, Similski Michał-5, Urbaniak Paweł-5.

Lechia Gdańsk – Skra Warszawa 24:5 (12:0)
Punkty
Lechia Gdańsk: Bracik Kevin-9, Dabkiewicz Radosław-5, Smoliński Krzysztof-5, Gniech Norbert-5.
Skra Warszawa – Bońkowski Krzysztof – 5.
Żółta kartka: Muchladło Jakub (Lechia Gdańsk)

II dzień
Padły dwa rozstrzygnięcia, gospodarze są pewniakiem, który wystąpi w czwartkowym ścisłym finale a Arka Gdynia zagra o 5 miejsce. Jutrzejsze spotkania dadzą odpowiedz na pozostałem pytania dotyczące drugiego finalisty i drużyn walczących o brąz…

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 14:0 (0:0)
Punkty:
Lechia Gdańsk: Bracik Kevin-14
Kary:
Żółta kartka: Paluszewski Grzegorz (Arka Gdynia)

KS Budowlani Łódź –Skra Warszawa 30:9 (12:6)
Punkty:
KS Budowlani Łódź: Reksulak Patryk-15, Pogorzelski Krystian-10, Frontczak Michał-5.
Skra Warszawa: Nowicki Jędrzej-9.

Orkan Sochaczew – Posnania Poznań 16:26 (10:14)
Punkty
Orkan Sochaczew: Kępa Michał-16
Posnania Poznań: Zalewski Kosma-11, Noszczyk Hugon-10, Kubalewski Bartosz-5.

3 dzień eliminacji

Lechia Gdańsk – Posnania Poznań 11:6 (6:6)
Punkty:
Lechia Gdańsk: Bracik Kevin-6, Mrozewski Szymon-5
Posnania Poznań: Zalewski Kosma-3. Kapustka Wojciech-3
Kary: Żółta kartka: Pieńkowski Paweł (Lechia Gdańsk)

Orkan Sochaczew – Skra Warszawa 12:30 (0:24)
Punkty:
Orkan Sochaczew: Kępa Michał-7, Czarnecki Cezary-5
Skra Warszawa: Król Łukasz-10, Kosiorek Daniel-5, Frackiewicz Maciej-5, Mucha Krzysztof-5, Siek Marcin-5,
Kary: Żółta kartka: Kiełsa Patryk (Skra Warszawa)

Arka Gdynia – KS Budowlani Łódź 10:18 (0:15)
Punkty
Arka Gdynia: Paluszewski Grzegorz-5, Steindl Patrick-5.
KS Budowlani Łódź: Kozłowski Dorian-10, Pogorzelski Krystian-5, Miskiewicz Marek-3
Kary: Żółta kartka: Pogorzelski Krystian (KS Budowlani )

Tabela grupy A
1. Lechia Gdańsk – 9 pkt. (49:11)
2. Posnania Poznań – 7 pkt. (49:41)
3. Arka Gdynia – 3 pkt. (24:49)

Tabela grupy B
1. KS Budowlani Łódź – 9 pkt. (97:29)
2. Skra Warszawa – 5 pkt. (44:62)
3. Orkan Sochaczew – 3 pkt. (38:105)

SĘDZIA GŁÓWNY
Wiesław Piotrowicz