Mistrzostwa Siedlec w Touch Rugby

W listopadzie ubiegłego roku na hali Pogoni rozpoczął się cykl sześciu zimowych turniejów halowych Mistrzostw Siedlec w Touch Rugby. Pierwsza impreza z cyklu, Turniej Niepodległości została rozegrana 16 listopada, startowały drużyny szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych, klasy II-IV i V-VI. Turniej Niepodległości został doceniony przez władze Polskiego Związku Rugby i wpisany do związkowego kalendarza na rok 2005.

W Turnieju Wigilijnym, 21 grudnia dołączyła trzecia grupa wiekowa, rywalizację rozpoczęły zespoły gimnazjów, kolejne imprezy cyklu Turniej Noworoczny (18 stycznia) i dwa Turnieje Zimowe (15 i 17 lutego) zostały rozegrane w styczniu i lutym. Finałowy, szósty Turniej Wagarowicza i wręczenie nagród odbyło się 22 marca na hali Pogoni.
W kategorii klas II-IV zwyciężył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 grający w składzie: Mateusz Dąbrowski, Michał Rzewuski, Adrian Wesołowski i Michał Zwoliński. Najlepszym zawodnikiem wybrano Przemka Rajewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 7.
W kategorii klas V-VI zwyciężył pierwszy zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 grający w składzie: Michał Korneć, Paweł Polkowski, Bartek Stelegowski i Ogan Aglamazjan. Najlepszym zawodnikiem wybrano Damiana Czyżaka ze Szkoły Podstawowej nr 7.
W kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna Publicznego Gimnazjum nr 4, w turniejach występowała w składzie: Jarek Żukowski, Łukasz Powałka, Przemek Ilczuk i Dawid Lotentowicz. Najlepszym zawodnikiem wybrano Jarosława Żukowskiego z Publicznego Gimnazjum nr 4.

Publiczne Gimnazjum nr 3 II

Touch rugby to gra, w której mogą brać udział zawodnicy o dużej rozpiętości wieku i o różnym stopniu zaawansowania, liczy się szybkość, zwinność i wytrzymałość. Kontakt sprowadza się do klepnięcia przeciwnika dwoma rękami w plecy i przytrzymania, nie ma więc szarży. Zawodnik musi natychmiast odegrać piłkę, jeżeli tego nie zrobi przejmuje ją przeciwnik, zamiast młyna czy autu rozgrywa się piłkę ręką, gra się na przyłożenia.
Nagrody dla zawodników ufundowali: Vito, Cemhurt, House, GT, Tygodnik Siedlecki, Złomraj, Elf, Chodrom, Fuji, Wedel, Drewax, Samopomoc i AVC Multimedia.