Mistrzostwo Polski w Rugby Plażowym zostało w Trójmieście!

15 sierpnia w Gdańsku na Plaży Jelitkowo (przy Banana Beach Club) odbył się turniej finałowy Beach&Sport Festival a wraz z nim:

* Finał I Oficjalnych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Beach Rugby
* I Oficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet w Beach Rugby
* I Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Skimboardingu

oraz mecze pokazowe:

* Beach frisbee – pokazy przeprowadzi Cool Flights Gdańsk
* Beach Handball – pokazy przeprowadzi AZS Zielona Góra

Dla wszystkich kibiców i uczestników mistrzostw tańczyły dziewczyny z grupy tanecznej Sentido z Gdańska. Organizatorem imprezy pod patronatem i o puchar Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańsk była agencja marketingu sportowego Seven Green Promotion.

Największą atrakcją festiwalu były I Oficjalne Mistrzostwa Polski w Beach Rugby.

W spotkaniach brały udział drużyny z całego kraju. Zawody o mistrzostwo Polski w Beach Rugby rozgrywane były systemem jednodniowego turnieju, do którego zostało zakwalifikowanych 8 drużyn, wg następujących zasad: po 4 najlepsze drużyny półfinałów: Polska Południowa i Centralna (województwa: małopolskie, mazowieckie, dolnośląskie, łódzkie, opolskie, świętokrzyskie, lubuskie , śląskie, podkarpackie, wielkopolskie) i Polska Północna (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie).

Turnieje eliminacyjne:

04.07 – Łódź, Manufaktura – największe centrum handlowo-rekreacyjne w Polsce

Frogs Warszawa zostali zwycięzcami pierwszych półfinałów Mistrzostw Polski w Beach Rugby. Zawodnicy ze stolicy pokonali po dogrywce Budowlanych Łódź 15:10.

Do finału w Gdańsku zakwalifikowali się również Rugby Club Częstochowa i Beach Boys Rugby Club.

Zawody toczyły się o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

08.08 – Gdynia, Plaża Śródmieście

Tydzień temu rozegrane zostały w Gdyni drugie eliminacje Beach&Sport Festival. W eliminacjach dla grupy północnej najlepsza okazała się Arka Gdynia i to ona otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Gdynia.

W ramach turnieju eliminacyjnego Gdynia Grand Prix awans do finału z Polski północnej zapewniły sobie: Arka Gdynia, Szerszenie Toruń, Flota Gdynia oraz AZS AWF Gdańsk.

Turniej finałowy

15.08 – Gdańsk, Plaża Jelitkowo

W turnieju finałowym Beach&Sport Festival rozegrane zostały następujące rozgrywki:

* Finał I Oficjalnych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Beach Rugby – do finału zakwalfikowały się po 4 drużyny z turniejów eliminacyjnych
* I Oficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet w Beach Rugby – zespoły kobiece nie grały turniejów eliminacyjnych

Turniej Gdańsk Grand Prix toczył się o:

* Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego – rozgrywki rugby mężczyzn
* Puchar Prezydenta Miasta Gdańsk – rozgrywki rugby kobiet.

Mistrzostwo Polski Mężczyzn w Rugby Plażowym zdobył AZS- AWFiS Gdańsk. Podopieczni Stanisława Zielińskiego w meczu finałowym pokonali Arkę Gdynia 5:1. W meczu o trzecie miejsce Flota Gdynia prowadzona przez Daniela Kowalskiego zwycieżyła triumfatora eliminacji łódzkich Frogs&Co Warszawa 4:0.

Rywalizacja Kobiet była bardzo zacięta. Mistrzostwo Polski zdobyły podopieczne Jarosława Batora z Arki Gdynia Girls pokonując Tygrysice Sochaczew trenowane przez Marcina Stencla 3:2. W meczu o trzecie miejsce dziewczyny z Lady’s Lechia Gdańsk pokonały Czarne Pruszcz 2:0.