Młodszy brat Tuisova zdobył hattricka w dużej wygranej Tulonu!

Sezon 2018/19 był dalekim od wymarzonego startu dla nowego trenera, Patrice’a Collazo, po tym, jak nie udało mu się wejść do playoffów Champions Cup, wygrywając tylko 5 meczu na 11.

Jednak ostatni weekend może być postrzegany jako punkt zwrotny w ich sezonie z gwiazdorskim zwycięstwem nad Lyonem, w którym zdobyli aż 6 przyłożeń, a Lyon tylko jedno co dało im wynik 40:7.

Josua Tuisova młodszy brat Filipo Nakosi, był w świetnej formie, zdobył on 3 przyłożenia, a Liam Messam, Daniel Ikpefan i Tuisova również zdobyli po jednym przyłożeniu.

Pierwsze przyłożenie Nakosiego było po ładnie zbudowanej akcji i idealnemu podaniu byłego skrzydłowego Spingbok’sów JP
 Pietersen, który grał na obrońcy. Nakosi złapał piłkę w pełnym biegu po czym pobiegł na pole punktowe.

Drugie przyłożenie Nakosiego byłao o wiele trudniejsze do wykończenia, ponieważ Rhys Webb wykonał lobujące podanie na około 20 metrów, do Nakosiego, który ją złapał i miał jeszcze 2 rywali do pokonania zanim zdobył przyłożenie przy samej chorągiewce.

Trzecie przyłożenie było najprawdopodobniej najłatwiejsze. Rhys Webb któy wyjął piłkę z młyna z wybiegł na zamkniętą przerzucił i podał na czysto Nakosiemu dla którego przyłożenie piłki na polu punktowym było już tylko formalnością.

Źródła: https://www.ultimaterugby.com/news/watch%3A-tuisova%27s-younger-brother-scores-a-hattrick-in-toulon%27s-massive-victory/612206

Kanał – https://www.youtube.com/channel/UCWrD2VhZdO-_W8QDBxiXmeg