Site icon rugby.info.pl

Młodzieżówka – Mazowsze (U – 23) 45 – 7

Jest Pierwiosnek ! ! !
Po bardzo dobrej grze w kolejnym test meczu reprezentacja Polski Trenera Zdzisława Szczybelskiego do lat 20′ pokonała drużynę Mazowsza do lat 23′.

Polska (U 20) – Mazowsze (U 23) 45 – 7 (12 – 0, 14 – 7, 19 – 0)

Punkty dla Polski: Pogorzelski 11, Grun 5, Banaszek 5, Buczkowski 5, Karpiński 5, Moroz 5, Chruściel 5, Kudelski 4.
Punkty dla Mazowsza: Rzewuski 5, Iilczuk 2.
Sędziował Mirosław Szczepański

Skład Polska: Walczuk, (Jagielski), Kałduński, (Rybicki), Gałka (Chróściel), – Dudkowski, (Krużycki), Karpiński (Moroz) – , Głuszek (Płonka), Niedźwiedzki,(Wartałowicz), Jeliński, (Niedzwiedź) – Grygułło, (Nowacki), Kurdelski (Banaszyński), – Dułka, , Banaszek, Zakaszewski, (Boczkowski), Grun, (Jastrzębski), – Pogorzelski.

Skład Mazowsza: Stański, Polakowski (Kmieciński), Syperek, (Marczak), – Gołaszewski, Kotlarski, – Kubiński, Paczuski, (Seklecki), Dobrowolski, – Śmielak Ł., Iilczuk,(Przanowski), – Rzewuski, Malesa, Kargol, (Pietrzyk), Konik, – Szeląg.

Bardzo widowiskowo i nowocześnie zagrała reprezentacja Młodzieżowa Trenera Zdzisława Szczybelskiego na koniec konsultacji kadry w Teresinie. Pierwsze dwie tercje to walka o każdy centymetr boiska i tylko dzięki dobremu wyszkoleniu technicznemu oraz ofensywnej taktyce kadrowicze zdobywają po dwa przyłożenia w pierwszej i drugiej tercji.
Ambitne Mazowsze odpowiedza tylko jednym (Paweł Rzewuski).
Ostatnia tercja to dominacja kadry i dalsze śróbowanie wyniku.
W reprezentacji wystapiło 27 zawodników i widać, że na każdej pozycji jest wielka rywalizacja. Ponadto odczuwa się wielkie zaangażowanie i dyscypline reprezentantów.
Kibice na stadionie Orkana zastanawiali się czy nie lepiej było by gdyby dzień wcześniej z Mołdawia zmierzyli się właśnie Młodzieżowcy.
Jednak nic straconego bo niebawem ostani mecz eliminacji RWC z Holandią, może by wysłąć tam właśnie tą kadre wzmocnioną 4 – 5 doświadczonymi zawodnikami. Argumentów znalazło by się wiele, przedewszyskim perspektywa tworzenia nowej kadry a dwa to ogranie naszych nadzieji z przeciwnikiem z prawdziwego zdarzenia i w końcu nikt nikogo nie musiał by się prosić o to by założył koszulkę z Orzełkiem na piersi a wręcz był by to zaszczyt.

Preda Thorr

Exit mobile version