Site icon rugby.info.pl

Młodzieżówka U 20 zagra na Litwie

W tym roku naszych kadrowiczów do lat 20 czeka rywalizacja o europejski tytuł w dwóch etapach. By znaleźć się w finałowej czwórce, trzeba wygrać jeden z turniejów eliminacyjnych. My zagramy na Litwie (27-30.08., Siauliai), gdzie obok gospodarzy naszymi rywalami będą reprezentacje Finlandii i Danii.

Ponadto w innych turniejach rywalizować będą: 03-06.09.2009 w Czechach: Szwajcaria, Czechy, Luxemburg i Łotwa; 19-23.08.2009 Szazhalombatta, Węgry: Mołdawia, Węgry, Bułgaria, Austria; 09-13.09.2009 Belgrad, Serbia: Serbia, Grecja, Chorwacja, Bośnia&Hercegowina. Zwycięzcy czterech turniejów spotkają się w finale, najprawdopodobniej w końcu października, a w przypadku awansu o prawo organizacji tego turnieju ubiega się Polska.

Trenerem naszej drużyny jest trener seniorskiej 7 – Krzysztof Folc , dla którego będzie to zapewne świetna okazja do wyłowienia młodych talentów, które już w najbliższej przyszłości mogłyby wspomóc nasze najważniejsze reprezentacje. Przygotowania do występu na Litwie rozpoczną się w poniedziałek, 3 sierpnia.

Powołani (lista w terminie późniejszym) winni stawić się w akademiku stołecznej AWF do godz. 14.00. Do piątku (7.08.) trener planuje osiem jednostek treningowych pozwalajacych na wyłonienie optymalnego składu, który zapewni nam awans do turnieju finałowego. Później kadrowicze ponownie spotkaja się w Warszawie 25 sierpnia, by dzień później wyruszyć do Siauliai.

PZRugby

Exit mobile version