MOCNE OGNIWO

W pierwszej połowie gospodarze zdominowali fizycznie drużynę beniaminka windując wynik na 45:7, wprawdzie po zmianie stron Pogoń zagrała dużo lepiej w obronie, ale o kontaktowym wyniku nie było mowy.

Mecz Ogniwo – Pogoń minuta po minucie:
1′ brak szarży w ataku, przedziera się Marcin Malochwy, przykłada na słupach, Marcin Pogorzelski podwyższa na 7:0.
5′ Pogoń przegrywa własny młyn na pięciu metrach, piłkę podnosi Wojciech Czaja wbija się i kładzie na 12:0.
8′ Maciek Dzierżanowski kopie na bramkę Ogniwa, piłka nie dolatuje do celu, a gospodarze wyprowadzają kontrę zakończoną kolejnym przyłożeniem Marcina Malochwego, 17:0.
16′ szarża Kamila Niedźwiedzia zapoczątkowała kontrę siedleckiego zespołu z własnej połowy, potem szybko rozegrany karny i po przegrupowaniu kładzie punkty Kamil Bobryk, a na 17:7 podwyższa Maciej Dzierżanowski.
26′ po kontynuacji młynem siedleccy obrońcy nie upilnowali Sylwestra Hodury, który zdobył przyłożenie, na 24:7 podwyższył Daniel Podolski, który w roli kopacza zastąpił Pogorzelskiego.
30′ Pogoń popełnia błąd w obronie, zamiast przyłożyć piłkę na polu i rozpocząć z 22 metrów decyduje się na wyprowadzenie, po kontrze kładzie i podwyższa na 31:7 Daniel Podolski.
33′ przewaga w ataku Ogniwa kończy się punktami zdobytymi na słupach przez Mariusza Wilczuka, Daniel Podolski kopie na 38:7.
40′ po skręconym młynie Pogoni następuje zmiana wrzutu, kontra i punkty Mariusza Wilczuka i Daniela Podolskiego kończą pierwszą połowę przy stanie 45:7.
47′ po wrzucie do autu Pogoń wiąże maula autowego i wpycha Ogniwo na pole punktowe, przyłożenie podpisuje Wojciech Szonecki 45:12.
54′ Marcin Pogorzelski kopie dropa na 48:12.
62′ Daniel Podolski kopie z rzutu karnego na 51:12.
72′ po przebiciu się przez młyn gospodarzy Kamil Bobryk odgrywa do Kamila Niedxwiedzia, który szarżowany kładzie na 51:17.
82′ takim wynikiem mogło zakończyć się to spotkanie gdyby nie ambitna postawa Pogoni, w ostatniej minucie mając dwa karne na wprost słupów decydowała się na kop w aut i po maulu na szukanie okazji do przyłożenia, zbyt ofensywne ustawienie spowodowało, że zespól nie był w stanie zatrzymać kontry Ogniwa, przyłożył Michał Plich, a wynik końcowy na 58:17 ustalił Daniel Podolski kopiąc celnie podwyższenie.

Ogniwo Sopot – Rugby Team Pogoń Siedlce 58:17 (45:7). Punkty: Ogniwo- Daniel Podolski 16 (T, 4C, PG), Marcin Malochwy 10 (2T), Mariusz Wilczuk 10 (2T), Marcin Pogorzelski 7 (2C, DG), Sylwester Hodura 5 (T), Wojciech Czaja 5 (T), Michał Plich 5 (T); Pogoń- Kamil Bobryk 5 (T), Wojciech Szonecki 5 (T), Kamil Niedźwiedź 5 (T), Maciej Dzierżanowski 2 (C).
Ogniwo: Marcin Pogorzelski – Marcin Baraniak, Mariusz Wilczuk (62 Dariusz Plich), Marcin Malochwy (58 Daniel Kozikowski), Maciej Wojtkuński – Daniel Podolski – Wojciech Czaja – Sylwester Hodura (41 Robert Olszewski), Karol Czyż, Roland Iwańczuk (52 Robert Jagielski), Michał Adamczewski, Michał Krużycki, Rafał Witoszyński (70 Piotr Krzymiński), Dariusz Pionk (65 Michał Pietryk), Łukasz Mikołajczak (44 Michał Plich). Trenerzy: Grzegorz Kacała i Sylwester Hodura.
Pogoń: Gerard Miałkowski – Wojciech Romanowski (70 Paweł Kur), Rafał Matusiak, Grzegorz Pliszka, Jakub Czaplicki (41 Łukasz Baca) – Maciej Dzierżanowski – Damian Hardej – Kamil Niedźwiedź, Wojciech Szonecki, Adrian Chruściel (41 Jacek Wierzbicki), Mariusz Siwiec, Paweł Narojek, Bogusław Markowski, Marcin Plichta (41 Mariusz Myrcha), Kamil Bobryk. Trener: Rafał Fedorowicz.

Sędzia: Leszek Kościelniak (Koszalin).
Widzów : 100.
Objaśnienia : (T) – przyłożenie, (C) – podwyższenie, (PG) – rzut karny, (DG) – drop gol