Site icon rugby.info.pl

Na dwoje babka wróżyła

W wielką sobotę zostanie rozegrana 14 kolejka spotkań ligi rugby. Na pierwszy plan wysuwa się mecz w Gdańsku, gdzie w derbach Wybrzeża spotka się lider z wiceliderem rozgrywek. Obydwie drużyny zbroją się na ten mecz, wiadomo grają o wysoką stawkę, która ekipa wygra, ta będzie liderem. Wygląda na to że na boisku zobaczymy sochaczewsko/francuski pojedynek w Lechii zadebiutuje Dawid Popławski a naprzeciwko w Arce Dawid Banaszek. Ten mecz może być również pojedynkiem kopaczy, o wyniku meczu zadecyduje forma dnia danej drużyny, wszyscy chcą wygrać, która drużyna zdominuje młyn przeciwnika ta wygra.

W Łodzi Budowlani podejmują mistrza jesieni, Juvenia wiosny nie może zaliczyć do udanych, minimalna przegrana u siebie z Lechią, łodzianie po remisie z Posnanią będą chcieli rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść, pokazując że remis z Posnanią to była chwilowa zadyszka.

Posnania, po remisowym meczu w Łodzi, jest żądna sukcesu, a przeciwnik mistrz Polski nie stanowi już takiej siły, jak w ubiegłym sezonie mając w składzie Meraba Gabunię.

Kibicó w Sopocie czeka wyrównane spotkanie drużyn walczących o utrzymanie. Ogniwo zmotywowane ostatnim zwycięstwem w Warszawie będzie chciało pójść za ciosem. Pogoń, wiosną ciuła kolejne punkty do utrzymania się w lidze, na pewno tego meczu nie odpuści.

W Olsztynie spotkają się dwie drużyny z końca tabeli. Może Olsztynianie wreszcie się obudzą i zaczną grać na ich możliwości.

XIV runda 11.04.
Posnania Poznań – AZS AWF Warszawa (sobota, godz. 13.00; Szostek, Jarowicz, Pantoł)
Juvenia Kraków – Budowlani Łódź (mecz w Łodzi, sobota, godz. 15.00; Michalik, Bedyński, Janeczko)
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia (sobota, godz. 16.00; Kościelniak, Piotrowicz, Michałkiewicz)
WMPD Olsztyn – Czarni Pruszcz Gdański (sobota, godz. 13.00; Zeszutek, Wilk, Malara)
Ogniwo Sopot – Pogoń Siedlce (sobota, godz. 12.30; Piotrowicz, Kościelniak, Michałkiewicz)

Exit mobile version