Najlepsi w mijającym roku

Jak ten czas szybko leci, już zbliża się koniec roku, czas na podsumowanie poczynań polskich rugbistek i rugbistów.

Na miano najlepszego rugbisty roku, zasłużył po raz kolejny nasz reprezentacyjny obrońca David Chartier , który walnie przyczynił się do jesiennych zwycięstw polskiej drużyny. On również zapewnił drużynie Lechii Gdańsk mistrzostwo Polski.

Najlepszą rugbistką wybraliśmy Emilię Banaszek , która w przekroju całego roku grała na wysokim poziomie, wywalczając z koleżankami z drużyny Tygrysic Sochaczew tytuł wicemistrzyń Polski.

Wiele kłopotów sprawił nam wybór najlepszego zawodnika rugby 7, dlatego najlepszym rugbistą został wybrany podwójny tegoroczny Mistrz Polski 7 i 15 zawodnik Lechii Gdańsk Piotr Jurkowski .

Tytuł najlepszego obcokrajowca otrzymał Samoańczyk Henry Bryce kolejny zawodnik Mistrza Polski Lechii Gdańsk, jego najpoważniejszym kontrkandydatem był zawodnik Budowlanych Łódź Teimuraz Sokhadze.

Za największe odkrycie roku należy uznać zawodnika Arki Gdynia Radosława Rakowskiego (wychowanek Orkana Sochaczew) który w jesiennych meczach ligowych będąc podstawowym zawodnikiem pierwszej piętnastki zdobył osiem przyłożeń. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Czarniak (Budowlani Łódź).

Tytuł najlepszej drużyny nie trafił do Mistrza Polski Lechii Gdańsk, tylko do wicemistrzów Polski Budowlanych Łódź SA którzy minimalnie przegrali spotkanie finałowe 22-27 (6:7). Drużyna Budowlanych Łódź po letnich zawirowaniach kadrowych, mając w swoich szeregach młodych niedoświadczonych zawodników, po pierwszych porażkach potrafili się zmobilizować do dobrej gry.

Ponadto trenerem roku został trener Budowlanych Łódź Mirosław Żórawski . Tuż za nim uplasował się duet trenerski Lechii Gdańsk Grzegorz Kacała – Marek Płonka.

Tytuł najlepszej imprezy rugbowej roku przyznaliśmy Budowlanym Łódź S.A . za organizację meczu finałowego ekstraligi rugby, który został rozegrany 24 czerwca w Łodzi na stadionie „Widzewa”. Wspaniała organizacja i atmosfera podczas meczu, na którym zasiadło około sześciu tysięcy kibiców. Kolejne miejsca zajęli: Organizatorzy meczu Polska – Niemcy rozgrywanego w Gdańsku, na minus mała liczba kibiców, w tak dużej aglomeracji jakim jest Trójmiasto. Oraz finał Mistrzostw Polski w rugby 7 rozgrywany w Sochaczewie.

Wszystkim wyżej wymienionym serdecznie gratulujemy!