Najlepsi z najepszych w sezonie 2003/4

Wybór Zarządu PZR najlepszych trenerów, zawodników i sędziego w Polskim rugby wzbudzi napewno wiele kontrowersji.

3 listopada Zarząd Polskiego Zwiazku Rugby, uwzględniając propozycje klubów, Kolegium Sędziów i Wydziału Rugby 7 dokonał wyboru najlepszych w sezonie 2003/2004. W poszczególnych kategoriach
najwięcej głosów otrzymali:

Trener XV
Dariusz Komisarczuk i Maciej Stachura /Arka Gdynia/
Była to chyba jedyna propozycja personalna w tej kategorii. Grający trenerzy wraz ze swym klubem Arką Gdynia zdobyli pierwsze Mistrzostwo Polski w rugby XV.

Trener 7
Krzysztof Folc /Folc AZS Warszawa/
Ten wybór wywoła wiele dyskusji, bo po raz czwarty z rzędu Mistrzostwo Polski „7” zdobył Orkan Sochaczew, a Akademicy zdobyli vice – mistrzostwo 2004′.Jednak wybierający chcieli w jakiś sposób docenić wkład Krzysztofa Folca w rozwój warszawskiego rugby oraz
stworzenie i odnowienie stołecznego AZS – AWF.

Sędzia
Leszek Kościelniak
Tradycyjnie w tej kategorii będzie najwięcej kontrowersji.
Wybór ten znów wydaje się być za zasługi w ostatnich latach a nie za rzeczywiste bycie najlepszym w tym sezonie, bo napewno na podobnym poziomie sędziowali – Grzegorz Szostek, Mirosław Żórawski i Wiesław Piotrowicz. Zwłaszcza kandydatura Grzegorza Szostka powinna być wyróżniona exeqo.

Zawodnik XV
Janusz Urbanowicz /Lechia Gdańsk/
Ten wybór to duże zaskoczenie jednak Janusz Urbanowicz, który zapowiada zakończenie kariery zasłużył w jej przebiegu a zwłaszcza w sezonie 2003/4 na ten tytuł. Od kilku lat jest podporą i „filarem” narodowej drużyny oraz bardzo silnej Lechii Gdańsk.

Zawodnik „7”
Bogdan Wróbel /Bakoma Orkan Sochaczew/
Napewno nie jest to wybór za „zasługi” Bogdan miał najlepszy sezon w życiu i w XV i w rugby „7”. W każdym z meczy w ostatnim sezonie był klasą dla siebie. Napewno pan Janusz Urbanowicz by się nie obraził gdyby obok niego Bogdan Wróbel był wyróżniony jako zawodnik rugby XV.
Tragiczny wypadek przerwał karierę „Bogusia” w najlepszym momencie.
Dziś wraca do zdrowia po operacji i rehabilitacji.

www.pzrugby.republika.pl