Nasza XV na November 2005….

Skoro planet-rugby wystawia swoją najlepszą 15 to czemu my nie mielibyśmy tego zrobić. Wraz z Bokusiem przedstawimy szerokiemu gronu rugga- players naszym zdaniem najlepszych Backs i Forwards …

15 – Chris Latham ( Australia – Queensland Reds )…. Nie zwykła wola walki i najlepsza noga w Australii. Zawodnik ten posiada także ogromne doświadczenie dzięki któremu zawsze wie jak mądrze włączyć się do akcji ofensywnej swojego zespołu .

14 – Rico Gear ( New Zealand – Crusanders / Canterbury)…. Nie zwykła szybkość i łatwość z jaką mija obrońców. Jest nieprzewidywalny nie można także określić jednoznacznie jego stylu gry:)

11 – Cedric Heymans ( France – Stade Toulousain )…..Wybraliśmy Heymans – a ponieważ jest to zawodnik kompletny. Potrafi bardzo dobrze bronić podawać i kopać. Nie ma u niego chyba żadnego słabego punktu.

13 – Jaque Fourie ( South Africa – Golden Lions / Cats )……Wielu uważa, ze na tą pozycje należałoby umieścić Tana Umage , lecz w ostatnich meczach Fourie okazał się lepszym zewnętrznym środkowym. Mocne uderzenia, waleczność i nie przewidywalna gra to mocne strony Fourie.

12 – Florian Fritz ( France – Stade Toulousain )….. Fritz pozostaje ciągle w cieniu swojego klubowego kolegi Jauziona… jednak naszym zdaniem to on jest bardziej kreatywny… dzięki swej agresji dynamice i poświeceniu za kilka miesięcy może być numer jeden na tej pozycji.

10 – Dan Carter ( New Zealand – Crusaders / Canterbury )…. Wybraliśmy Dan – a ponieważ w obecnej chwili jest najlepszym rozgrywającym na świecie jest także najskuteczniejszym kopaczem.

9 – Jean Baptiste Ellisalde ( France – Stade Toulousain )…. Wszechstronnie utalentowany zawodnik. Posiada najlepsze i najszybsze podanie na świecie. Jego ogromne doświadczenie w kierowaniu formacją młyna niewątpliwie przyczyniło się do czterech zwycięstw Francji w Listopadzie.

8 – Rodney So ’ oialo ( New Zealand – Hurricans / Wellington Lions )….. Wybraliśmy Rodney – a z wielu powodów. Za charakter, wole walki, ale przede wszystkim za to , że na boisku niczym odkurzacz czyści całe pole. Nie ma chyba 3 lini u której nie budziłby respektu.

7 – Richie McCaw ( New Zealand – Crusanders / Canterbury )….. Richie od paru lat jest najlepszym ” fetcher – em ” na świecie. Jego pracowitość i wzorowe zachowanie podczas przegrupowań to wystarczające powody by znalazł się w naszej XV.

6 – Yannick Nyanga ( France – Stade Toulousain )…. Młody bardzo utalentowany zawodnik porównywalny talentem do Schalk – a Burger – a. Silny, dynamiczny , niezwykle waleczny nazywany często mistrzem defensywy. Za parę lat numer jeden na tej pozycji.

5 – Victor Matfield ( South Africa – Blue Bulls )…. Matfield oprócz Botha to jedyna świecąca gwiazda Springboksów na ” November tests ” . Mistrz line – outów , najlepszy jumper od paru lat.

4 – Bakkies Botha ( South Africa – Blue Bulls )…. Wybraliśmy Botha za jego spryt w Line – outach i za siłę jaką dysponuje. Botha szybko rośnie na zawodnika takiego jakim był Kapitan Anglii Martin Johnson.

3 – Carl Hayman ( New Zealand – Highlanders / Otago )…. Carl na swojej pozycji ma jednego godnego przeciwnika, którym jest CJ van der Linde. Wybraliśmy Heyman – a gdyż w dużym stopniu wpłynął na zwycięstwa All Blacksów.

2 – Dimitri Szarzewski ( France – Stade Francais )…. Niewątpliwie najbardziej kreatywny Hooker na świecie. Często włącza się do akcji ataku przez co aż trudno uwierzyć że jest to zawodnik pierwszej lini. Wyróżnia się także niezłą fryzurą :D.

1 – Andy Sheridan ( England – Sale Sharks )….. Sheridan to stosunkowo nowa postać. Posiada bardzo dobre warunki fizyczne do gry. Dzięki znakomitej grze z Nowa Zelandią i Australią zasłużył sobie na miano najlepszego filara na ” loosehead ” w November tests.

Banana jr & Bokuś