Nieudany rewanż Irlandii

Walijczycy znowu okazali się lepsi od Irlandczyków pokonując ich w szlagierze pierwszej kolejki 23-21 na Aviva stadium w Dublinie. Gospodarze dali sobie wyrwać zwycięstwo dosłownie w ostatniej minucie, gdy rzut karny wykorzystał Leigh Halfpenny.

Pierwsze minuty to przewaga gości przypieczętowana przyłożeniem Jonathana Daviesa. Jednak Rhys Priestland nie zdołał podwyższyć, natomiast Irlandczycy zaczęli łapać wiatr w żagle. W końcu w 36 minucie 5 punktów zdobył młynarz, na co dzień występujący w Ulster, Rory Best. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 10-5.

Druga odsłona była jeszcze ciekawsza i bardziej emocjonująca. Kolejne przyłożenie zdobył środkowy ataku Davies, ale Irlandczycy nie zamierzali się poddawać. W 65 minucie zółtą kartkę dostał Bradley Davies, po 2 minutach przyłożył Tommy Bowe i wydawało się, że jest po meczu. Walijczycy udowodnili, że nieprzypadkowo dotarli do półfinału pucharu świata. W 75 minucie punktował George North i przewaga stopniała do jednego oczka. Halfpenny jednak nie podwyższył i gospodarze wciąż prowadzili 21-20.
Na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania po przewinieniu Ferrisa sędzia podyktował rzut karny, który na 3 punkty zamienił Halfpenny.
Było to świetne spotkanie dwóch bardzo dobrych drużyn i to w Walijczykach upatruje faworytów do tytułu mistrzowskiego.
W dniu dzisiejszym niespodziewaną decyzję o zakończeniu gry w reprezentacji podjął łącznik ataku reprezentacji Szkocji , występujący na co dzień w Cardiff Blues, Dan Parks.

Irlandia – Walia 21-23 (10-5)

Punkty dla Irlandii: Sexton 11 ( 3 k, 2 pd), Bowe 5 ( 1 p ), Best 5 ( 1 p )

Punkty dla Walii: Davies 10 ( 2 p ), Halfpenny 8 ( 2 k, 1 pd ), North 5 ( 1 p )

Składy:
Irlandia: 15 Rob Kearney, 14 Tommy Bowe, 13 Fergus McFadden, 12 Gordon D’Arcy, 11 Andrew Trimble, 10 Jonathan Sexton, 9 Conor Murray, 8 Jamie Heaslip, 7 Sean O’Brien, 6 Stephen Ferris, 5 Paul O’Connell (kpt), 4 Donncha O’Callaghan, 3 Mike Ross, 2 Rory Best, 1 Cian Healy.

Walia: 15 Leigh Halfpenny, 14 Alex Cuthbert, 13 Jonathan Davies, 12 Jamie Roberts, 11 George North, 10 Rhys Priestland, 9 Mike Phillips, 8 Toby Faletau, 7 Sam Warburton, 6 Ryan Jones, 5 Ian Evans, 4 Bradley Davies, 3 Adam Jones, 2 Huw Bennett, 1 Rhys Gill.