Nowa drużyna na rugbowej mapie Polski

W 2010 r. grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie zaczęła zgłaszać chęć grania w rugby. Ponieważ w pobliżu nie znajdował się trener, który mógłby prowadzić dla nich treningi, w listopadzie tego roku nawiązaliśmy kontakt z Polskim Związkiem Rugby a konkretnie z Oficerem Rozwoju Tomaszem Kapustką . Jeszcze w grudniu tego roku pan Tomasz przeprowadził na lekcjach w-f w naszej szkole cykl spotkań promujących rugby a po zajęciach lekcyjnych, pierwszy trening – 21 grudnia 2010r .

To wydarzenie zapoczątkowało dalszy rozwój tej dyscypliny w naszej szkole. Do sekcji rugby w naszym UKS Krasiniak wchodzą tylko uczniowie tej szkoły. Z tamtego pierwszego treningu do dziś trenują: Michał Goryszewski, Rafał Niestępski, Michał Gulczyński . Kolejni doszli w ciągu kilku miesięcy. Obecnie jest to 16 grających.

Naszym trenerem jest pan Tomasz Kapustka, który w miarę możliwości odwiedza nas by przeprowadzić treningi. Poza nimi, w każdy piątek gramy na naszym boisku.
Udział w półfinale Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 był pierwszym wyjazdem naszej drużyny a mecze na nim rozegrane pierwszymi w historii klubu .

Łukasz Gąsiorowski