Nowa Zelandia-Australia 33:6 (skrót WIDEO)

W bardzo dobrym stylu swój udział w tegorocznym Pucharze Trzech Narodów zakończyli gracze Nowej Zelandii, pokonując w Wellington Australię 33:6.

All Blacks, którzy w całym spotkaniu zdobyli trzy przyłożenia, nie pozwolili gościom na choćby jedno przyłożenie, kontrolowali mecz od pierwszych minut. Już do przerwy prowadzili 16:6, dzięki trzem karnym i podwyższeniu Cartera oraz przyłożeniu Cory Jane’a. Australia odpowiedziała tylko 6 punktami Giteau z karnego i Barnes’a (drop gol). Świetnie w pierwszej połowie zaprezentowali się wspomniany już skrzydłowy Cory Jane oraz Isaia Toeava i Kieran Read. W drugiej połowie dominacja gospodarzy była jeszcze bardziej widoczna. Przyłożenia Nonu i Rokocoko oraz kolejne punkty Cartera przypieczętowały zasłużone zwycięstwo Nowej Zelandii 33:6.

NOWA ZELANDIA-AUSTRALIA 33:6