Nowe moce Holandii

Jak już przekonaliśmy się ostatnio kilkakrotnie, Holandia to nie tylko kraj ładnie pachnących tulipanów, ale również drużyna grająca efektywne rugby na europejskim poziomie. Reprezentacja Holandii na naszych oczach w ciągu kilku lat, zmieniła się w solidną maszynę, która stała się jednym z dominatorów w grupie rozgrywek Rugby Europe Trophy. Zarządzający holenderskiego rugby nie osiadają jednak na laurach, tylko wciąż szukają kolejnych dróg możliwości rozwoju dyscypliny. Jak skuteczne są to działania, może potwierdzić nowe partnerstwo Rugby Holandii, z organizacją zrzeszająca holenderskich przedsiębiorców Powered by Meaning. Jednym z celów partnerstwa jest właśnie wspieranie rozwoju rugby w Holandii, a jako narzędzie wsparcia powyższego działania ma służyć sieć przedsiębiorców zainteresowanych wspieraniem sportu zrzeszonych w Rugby Business Network Powered by Meaning.

Jak skuteczne może być takie działanie pokazuje również przykład funduszu wsparcia kanadyjskiej reprezentacji rugby 7 – Canadian Rugby 7s Fund, który jest największym prywatnym źródłem wsparcia dla kanadyjskiej narodowej drużyny rugby 7. Obecnie w klasyfikacji HSBC World Seven Series reprezentacja mężczyzn Kanady zajmuje 12 miejsce, a drużyna Pań walczy o kwalifikację olimpijską do igrzysk w Tokio 2020.

Już wkrótce poznamy Mistrza Polski w rugby sezonu 2019, a rozgrywki Rugby Europe Trophy również ponownie wyłonią się na horyzoncie. Bazując na danych z lat poprzednich, można w tej chwili powiedzieć, że w nowym sezonie fajerwerków raczej nie będzie. Scementowana Ekstraliga z partyzanckim zapleczem i kilka heroicznych spotkań w grupie Trophy, gdzie może wywalczymy coś dla siebie. Takie tradycyjne rugbowe Nihil novi.

Muszak