Nowe systemy rozgrywek w I i II lidze

Większość zespołów ligowych rozpoczęło przygotowania do sezonu, liga startuje już 20/21 sierpnia. . . . .

Na posiedzeniu Zarząd Polskiego Związku Rugby po zapoznaniu się się z propozycjami klubów zatwierdził zmiany w systemie rozgrywek ligowych w sezonie 2005/2006. W I lidze zagra ponownie 10 zespołów, ale zmienione zostały zasady rywalizacji w rundzie wiosennej. Zostanie rozegrana pełna runda rewanżowa, po której zespoły zajmujące pozycje 1 i 2 zagrają na boisku lidera o mistrzostwo, a drużyny z miejsc 3 i 4 rywalizować będą o brązowe medale w rozgrywkach ligowych, także na boisku drużyny zajmującej wyższą lokatę. Pierwsza kolejka, zgodnie z wcześniejszą informacją zostanie rozegrana 20/21 sierpnia, a w pierwszej kolejce spotkań zagrają: Arka Gdynia – Juvenia Kraków, Budowlani Łódź – Pogoń Siedlce, Posnania Poznań – Ogniwo Sopot, Lechia Gdańsk – Folc AZS Warszawa i Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin.

Zarząd Polskiego Związku Rugby postanowił również, że rozgrywki II ligi w sezonie 2005/2006 będą prowadzone następująco.

W grupie „północnej” zagrają:
AZS AWFiS Gdańsk
MKS Olsztyn
MKS Czarni
Pruszcz Gdański
Arka II Gdynia
R.C. Arka Rumia

w grupie „centralno-południowej”:
Skra Warszawa
Chaos Poznań
Biało-Czarni Nowy Sącz
Nowa Huta R.C.
Radość Rugby Team

W obu grupach zostanie rozegrana pełna runda jesienna i rewanżowa – wiosenna, po czym dwie najlepsze drużyny z obu grup rozegrają spotkanie 1/2 finału zgodnie z zasadą: zwycięzca grupy „północnej” – druga drużyna grupy „centralno-południowej” i zwycięzca grupy „centralno-południowej” – druga drużyna grupy „północnej”. Zwycięzcy tej rywalizacji zagrają w finale ligi, z którego lepszy uzyska awans do I ligi, a przegrywający prawo do gry w barażu.

oprac. – Grzegorz Borkowski

www.pzrugby.republika.pl