Nowy plan dla rugby w Australii

Zwiększenie obecności rugby w systemie szkolnictwa publicznego, jest jednym z kluczowych elementów planu rozwoju rugby w Australii, na lata 2016-2020.

Rugby, utożsamiane w Australii z systemem szkolnictwa prywatnego, wejdzie na szeroką skale do szkół państwowych, gdzie będzie musiało się zmierzyć z innymi dyscyplinami sportu. Plan został opracowany przy współudziale społeczności rugby, władz regionalnych, sponsorów oraz zawodników ze stowarzyszenia graczy rugby (RUPA).

Proces opracowania planu był wsparty przez firmę konsultingową Accenture, a jego powstanie było reakcją na stratę w wysokości $10 milionów zanotowaną przez Australijski Związek Rugby (ARU) w 2015 roku. Jednocześnie, zgodnie z informacjami z ARU, nowa umowa dotycząca transmisji telewizyjnych, gwarantuje zasilenie australijskiego rugby, w ciągu pięciu następnych lat, kwotą $285 milionów.

Głównym założeniem planu rozwoju jest zwiększenie zainteresowania rugby na poziomie podstawowym. ARU planuje zwiększyć o 50% skład osobowy komórek odpowiedzialnych za rozwój rugby w szkołach publicznych i klubach, mając również na celu powstrzymanie spadku zainteresowania rugby oraz zwiększenia uczestnictwa dziewcząt i kobiet.

Rugby ma stać się stałym elementem życia dla jak największej liczby Australijczyków, gdzie każdy będzie mógł odnaleźć swoją więź z dyscypliną, jako fan, wolontariusz, organizator czy gracz.

Na podstawie nzherald.co.nz

Muszak