Site icon rugby.info.pl

Nowy trener kadry seniorów Tomasz Putra

Sport to mój zawód, moje hobby, pasja, styl życia, sposób na spędzanie wolnego czasu .
Tą dziedziną zajmuje się „od zawsze”. Próbowałem swoich możliwości i poznawałem tajniki rożnych dyscyplin sportu by ostatecznie osiąść w Rugby. Znalazłem swoje miejsce najpierw jako zawodnik, później jako trener.

Trenerze, dlaczego po nie najlepszym rozstaniu się z kadrą (nie przedłużenie kontraktu na następny sezon przez Zarząd PZR) stanąłeś do kolejnego konkursu. Wielu poczuło by się obrażonych, jak mówi przysłowie „nie weszli by po raz drugi do tej samej wody”.

Sport to mój zawód, moje hobby, pasja, styl życia, sposób na spędzanie wolnego czasu. Tą dziedziną zajmuje się “od zawsze”. Próbowałem swoich możliwości i poznawałem tajniki rożnych dyscyplin sportu by ostatecznie osiąść w Rugby. Znalazłem swoje miejsce najpierw jako zawodnik, później jako trener.

Szkoleniem zawodników kadry narodowej ( czyli najlepszych z najlepszych) powinna zajmować się moim zdaniem osoba posiadająca określony dorobek zawodniczy i trenerski. Ja takie posiadam.

Urodziłem się w Polsce jak cala moja rodzina. Do Francji emigrowałem za owalna piłka, nie za chlebem. Wiem gdzie są moje korzenie. Wiem tez, ze we Francji osiągnąłem optymalny poziom wiedzy i umiejętności gry w rugby.

Dlatego właśnie w Polsce pragnę przekazać młodym ludziom to na czym się znam i co umiem najlepiej. Zależy mi, by rosła ranga rugby w Polsce i na świecie.

Pracowałem w Polsce 4 lata. Prawdą jest, ze nie zrealizowałem zakładanych celów, ale też nie mogę powiedzieć, ze był to czas stracony. wręcz przeciwnie. Nie dokonując szczegółowej analizy dokonań, stwierdzam autorytatywnie, ze większość zawodników, na czym mi najbardziej zależało, złapała tzw. wiatr w żagle- zaczęła rozumieć na czym polegają nowoczesne metody organizacji gry w rugby- teraz trzeba iść krok dalej i jeszcze dalej i dlatego staje do tego konkursu.

Po ogłoszeniu decyzji o nie przedłużeniu ze mną umowy, otrzymałem niezliczona liczbę telefonów i maili od osób szukających wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Moi rozmówcy wyrażali niezrozumienie, rezygnacje,
podważali sens uprawiania tej dyscypliny, jak i sens swojej pracy. Uległem, pod wpływem tak mocnych argumentów moich rozmówców, których cytować nie mogę i nie zamierzam.

Uważam ,że w reprezentacji Polski seniorów powinni grac najlepsi zawodnicy, spełniający kryteria selekcji.
W najbliższym czasie zamierzam przeprowadzić cykl spotkań w klubach z trenerami, zawodnikami i działaczami, na których zapoznam ich z : metodami mojej pracy z możliwością przeniesienia ich na grunt klubów, wdrażanym przeze mnie planem gry, projektem gry reprezentacji, kryteriami selekcji zawodników do kadry.

Trenerowi życzymy powodzenia w pracy z kadrą, jak najlepszych wyników z mocnymi rywalami. Oraz poprawnej współpracy z Zarządem PZRugby .

Exit mobile version