Nowy trener reprezentacji Anglii w rugby.

Eddie Jones twórca sukcesu japońskiego rugby podczas ostatniego Pucharu Świata, zajął miejsce Stuarta Lancastera, na ławce trenerskiej angielskiej drużyny narodowej w rugby.

Eddie Jones, po podpisaniu czteroletniego kontraktu, rozpocznie pełnienie swoich obowiązków od grudnia 2015 roku. Jest pierwszym zagranicznym trenerem, który będzie prowadził reprezentacje Anglii. W dotychczasowej karierze na gruncie międzynarodowym zanotował takie sukcesy jak wygrana z RPA podczas ostatniego Pucharu Świata, bycie dyrektorem technicznym reprezentacji RPA, gdy w 2007 roku zdobyła Puchar Świata oraz doprowadzenie reprezentacji Australii do finału Pucharu Świata w 2003 roku, w którym ostatecznie zwyciężyli Anglicy.

W swojej karierze jako zawodnik Eddie Jones grał na pozycji młynarza, a jego największym osiągnięciem było powołanie do kadry regionu Nowej Południowej Walii. W 2001 roku został trenerem reprezentacji Australii, która pod jego wodzą odniosła zwycięstwo w Pucharze Trzech Narodów. W tym samym roku prowadzona przez niego ekipa Brumbies jako pierwsza drużyna z poza Nowej Zelandii zwyciężyła w lidze Super Rugby. W 2012 roku został trenerem Japonii, która następnie odniosła 10 zwycięstw z rzędu, w tym w meczu z RPA podczas ostatniego Pucharu Świata w Anglii.

Nadchodzący Puchar 6 Narodów będzie pierwszym sprawdzianem umiejętności trenerskich Jonesa w roli trenera reprezentacji Anglii. Mecz otwarcia 6 lutego przeciwko Szkocji na stadionie Murrayfield, ma być początkiem nowej ery w angielskim rugby.

Muszak