O’Connor i Pocock wracają do zespołu Wallabies

James O’Connor, David Pocock wracają do zespołu Wallabies, która rozpoczyna przygotowania do Championship i Rugby World Cup.

James O’Connor, Golden Boy australijskiego rugby, debiutujący w reprezentacji w wieku 17 lat, uczestnik RWC 2011 (brązowy medal), później kontuzjowany wypada na kilka lat z rugby międzynarodowego, dołączy na najbliższym czasie do ekipy Australii na 14 dniowy camp przygotowawczy do pierwszego testu w Rugby Championship przeciw RPA, zastąpi on Marika Koroibete, który pozostał w Melbourne z powodu narodzin drugiego dziecka. O’Connor został zwolniony z kontraktu z angielskim klubem Sale w zeszłym tygodniu, co otwiera mu drogę do powrotu do drużyny narodowej.
29-latek jest uważany za bliskiego potwierdzenia umowy z Super Rugby, która to umowa znów uprawnia go do gry.
Uważa się, że Queensland Reds to najbardziej prawdopodobny cel O’Connora, a oficjalne oświadczenie może nadejść jeszcze w tym tygodniu, w trakcie trwających negocjacji.
Gdyby tak się stało, O’Connor byłby dostępny do gry natychmiast i teoretycznie mógłby zagrać dla Wallabies przeciwko Springboks 21 lipca, choć jednak wydaje się to mało prawdopodobne.
O’Connor nie będzie jedynym uzupełnieniem kadry Michael’a Cheika, do grupy podróżującej do Johannesburga dołączy kontuzjowany były jej kapitan David Pocock .
Pocock nie zostanie jednak uwzględniony w 34-osobowym składzie Wallabiesa w teście w RPA, ponieważ kontynuuje rehabilitację po kontuzji łydki. Trener Michael Cheika chce go mieć jednak blisko ekipy w perspektywie tegorocznego RWC.

na podstawie artykułu planetrugby.com

fot. – Independent.ie