Oczy zwrócone na Trójmiasto

Wyniki 16. kolejki:

Juvenia Kraków – Pogoń Siedlce 67:7 (24:0)
Juvenia: Jaroslav Tomcik 12, Vlastimil Madry 10, Konrad Jarosz 10, Grzegorz Zawojski 5, Paweł Wojciechowski 5, Dariusz Smoleń 5, Tomasz Nowak 5, Jakub Nawrot 5, Patrik Leroch 5, Jacek Bielawski 5.
Pogoń: Karol Olek 5, Dawid Lorentowicz 2.

Ogniwo Sopot – MACH Czarni Pruszcz Gdański 31:0 (17:0) .
Ogniwo: Daniel Podolski 16, Jarosław Rycewicz 10, Marcin Baraniak 5.

Lechia Gdańsk – AZS-AWF Warszawa 39:14 (22:0) .
Lechia: Zurabi Zwiadadze 14, Rafał Wojcieszak 10, Sławomir Kaszuba 5, Bakuri Czubinidze 5.
AZS AWF: Tomasz Gołąb 5, Tornike Kwernadadze 5, Rafał Janeczko 4.

Arka Gdynia – Budowlani Łódź 16:15 (3:9)
Arka: Dawid Banaszek 16.
Budowlani: Tomasz Stępień 12, Łukasz Żurawski 3.

Posnania Poznań – WMPD-PUDiZ Olsztyn 47:0 (28:0)
Punkty: Jurij Buchało 12, Jakub Gruszczyński 10, Kamil Dudkowski 5, Dariusz Działek 5, Wiaczesław Krasilnik 5, Siergiej Suchich 5, Tobert Bosiacki 5.

W szesnastej kolejce spotkań I ligi rugby trzy mecze zostaną rozegrane w Trójmieście. W Gdyni lider Arka podejmuje vice mistrzów Budowlanych Łódź, którzy będą chcieli udowodnić że porażka w ubiegłym tygodniu z Lechią to tylko chwilowy spadek formy. Duet trenerski Arki na pewno opracował specjalną taktykę na mecz z Budowlanymi. Dużo będzie również zależeć od postawy kopaczy, Dawid Banaszek a naprzeciwko Tomasz Stępień.
Przed meczem na urazy po mocnym meczu z Lechią narzekali Merab Gabunia i Andrzej Milczak, czy zagrają w sobotnim meczu?. Dużym wzmocnieniem ekipy gości będą „Francuzi” Kamil Bobryk i Krzysztof Hotowski.
W Gdańsku, Lechia gra nie tylko o ligowe punkty z AZS-em lecz również o występ w finale Pucharu Polski. Zwycięstwo warszawiaków daje im jeszcze cień szansy na pierwszą czwórkę i grę o medale. W Sopocie pojedynek o pozostanie w lidze Ogniwo kontra Czarni Pruszcz Gd. W Krakowie Juvenia na swoim boisku nie zamierza przegrywać z Pogonią Siedlce. Tak samo w Poznaniu, Posnania podejmuje ekipę Olsztyna, którzy jeszcze muszą walczyć o ligowy byt.
Czy w tej kolejce gospodarze odniosą pięć zwycięstw?