Site icon rugby.info.pl

Odliczanie do meczu Polska – Szwecja rozpoczęte

Wielki mecz rugby : Polska – Szwecja
Tych emocji, walki, dynamiki i zaangażowania nie da się zapomnieć i podrobić. Po roku przerwy kadra rugbistów wraca na stadion Polonii w Warszawie, by meczem ze Szwecją rozpocząć kolejną edycję zmagań o Puchar Narodów Europy Dywizji 1B. Biało-czerwoni są faworytami, ale Szwedzi potrafią być groźni, zwłaszcza na początku rozgrywek. Od tego, jak Polacy wejdą w nowy sezon, będzie zależało, czy w tej edycji znów powalczą o awans do Dywizji 1A.

Mecz może być sportowym wydarzeniem września w stolicy. Już raz tak się stało. Równo rok temu starcie Polska – Szwecja w rugby wygrało plebiscyt portalu sport.pl na wydarzenie września 2013, wyprzedzając m.in. spotkanie reprezentacji piłkarskiej z Czarnogórą na Stadionie Narodowym, Wielką Warszawską na Służewcu, Maraton Warszawski, wreszcie serię zwycięstw piłkarzy Legii.
Co zdecydowało, że rugbiści zdystansowali przedstawicieli innych, popularniejszych dyscyplin, mimo że ani nie grali na Narodowym, ani nie mieli tylu widzów co Legia, czy reprezentacja piłkarzy?
Walka o każde źdźbło trawy od pierwszej do ostatniej minuty, łzy w oczach zawodników podczas hymnu, efektowne zwycięstwo, wreszcie wspaniała atmosfera na trybunach. Bo takie jest rugby – najbardziej autentyczny, najbardziej dynamiczny i najefektowniejszy sport spośród wszystkich gier zespołowych. Kto choć raz pójdzie na „jajo”, zawsze chce wrócić.
Rugbiści do meczu ze Szwecją przygotowują się od początku sierpnia. Rozpoczęli od zgrupowania w luksusowym hotelu Ossa pod Rawą Mazowiecką. Rozegrali też dwa sparingi z polskimi drużynami – reprezentacją Mazowsza i RK Ruda Śląska. Oba wygrali różnicą ponad 100 punktów, co potwierdza, że trener Marek Płonka zebrał w swojej drużynie najlepszych polskich rugbistów. Zresztą nie tylko najlepszych, ale też najbardziej wyluzowanych. Podczas zgrupowania w Ossie kadra nagrała swój „splash” – popularną ostatnio w mediach społecznościowych zabawę. Nominacje rugbistów odbiły się szerokim echem. Siatkarze i piłkarze, tak jak rugbiści grają swoje mecze na początku września. Siatkarze już odpowiedzieli. Czas na piłkarzy.
Wielki mecz rugby : Polska – Szwecja
Puchar Narodów Europy
Stadion Polonii, ul. Konwiktorska 6, 6 września, godz. 18
bilety www.ebilet.pl
wszystko o polskim rugby na: www.pzrugby.pl oraz na www.facebook.com/czasnarugby
Tu znajdziecie splash polskiej kadry rugby oraz spot pokazujący, jak dynamiczną grą jest rugby w wykonaniu naszej reprezentacji

Exit mobile version