Oj, będzie się działo! Zapraszamy na wielki finał

Po wprowadzonej zmianie w 2003 roku rozgrywania spotkań w celu wyłonienia Mistrza Polski w systemie „Play Off”. Tegoroczny finał rozgrywek będzie dziesiątym meczem finałowym, po raz siódmy, będzie rozgrywany w Łodzi (trzy rozgrywane były w Gdyni).

23/24.06.2012
FINAŁ EKSTRALIGI:
Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź – RuC Lechia Gdańsk 22-27
(niedziela, godz.16.00; Tomasz Jarowicz, Marcin Zeszutek, Kacper Michałkiewicz, techniczny – Grzegorz Michalik)

mecz o III miejsce:
RC Arka Gdynia – KS Posnania Poznań 33:24 (7:17)
Punkty Arka: Andrzejczuk 5, Banaszek 8, Dąbrowski 10, Zdunek 5, Simionkowski 5.
Punkty Posnania: Nowak 5, Schnaider 5, Adamski 9.

Arka: Bartkowiak Daniel, Wojaczek Jacek, Wilczuk Marcin, Perzak Karol, Andrzejczuk Robert, Kwiatkowski Rafał, Raszpunda Kazimierz, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Simionkowski Kamil, Olejniczak Piotr, Szrejber Rafał, Sirocki Szymon, Kvernadze Sergo oraz Bachurzewski Craig, Podolski Daniel, Zdunek Arkadiusz, Jasiński Jakub, Madajewski Bartosz, Motyl Mariusz, Malochyw Marcin.

Posnania: Wyrwas Patryk, Stręk Tomasz, Adamczyk Maciej, Szumiński Bartosz, Nowak Tomasz, Borowczak Patryk, Ziółkowski Kamil, Schnaider Dariusz, Trybus Daniel, Adamski Mateusz, Gruszczyński Sebastian, Krzysztofiak Leszek, Bosiacki Robert, Chwalikowski Mariusz, Kujawski Łukasz oraz Lasik Piotr, Szypura Bartosz, Jakubowski Krzysztof, Paul Jędrzej, Zdun Dominik, Kokotkiewicz Karol, Działek Dariusz.

W dziewięciu dotychczas rozegranych finałach padły następujące wyniki:

2011 Budowlani Łódź – Arka Gdynia 22:34 (12:13)
2010 Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – RC Lechia Gdańsk 19-16 (5:3)
2009 R.C. Arka Gdynia – K.S. Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 23-28 (13:16)
2008 K.S. Budowlani Łódź – Folc AZS AWF Warszawa 18:20 (10:3)
2007 Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – R.C. Arka Gdynia 18-13 (18:3)
2006 Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Folc AZS Warszawa 28-24 (16:12)
2005 Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 18-11 (8:3)
2004 Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 30:10 (5:10)
2003 Express Ilustrowany Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 20:29 (8:10)

Cztery złote medale wywalczyła drużyna Budowlanych Łódź , trzykrotnie Arka Gdynia , oraz po jednym mistrzostwie Ogniwo Sopot i Folc AZS Warszawa .
Lechia Gdańsk tytuł mistrzowski wywalczyła po raz ostatni w 2002 roku.

W ostatnim meczu ligowym pomiędzy finalistami (11 runda), dwupunktowe zwycięstwo odnieśli rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź.

RC Lechia Gdańsk – Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź 25-27 (11:15)
Punkty dla Lechii: Rafał Sajur 10 (2P), Rafał Janeczko 10 (2pd, 2K), Henry Bryce 5 (P);
Punkty dla Budowlanych: Teimuraz Sokhadze 17 (1pd, 3k, 2d), Tomasz Stępień 10 (2P);

Lechia: Rafał Witoszyński, Grzegorz Janiec, Sławomir Kaszuba, Łukasz Doroszkiewicz (41 Karol Hedesz), Paweł Nowak (65 Rafał Lademan), Rafał Sajur (75 Marek Płonka), Tomasz Hebda, Rafał Wojcieszak, Mariusz Wilczuk, Rafał Janeczko, Robert Kwiatkowski, Henry Bryce, Aleksander Nowicki, Piotr Jurkowski, Jurij Bukhalo (67 Piotr Piszczek).

Budowlani: Kamil Pepliński, Przemysław Szyburski (60’ Bartosz Kościelski), Paweł Grabski (42’ Adrian Ignaczak), Davit Gugushvili (50` Marek Mirosz), Piotr Karpiński (75` Dominik Skwarciak), Michał Mirosz, Władysław Grabowski (65` Mariusz Fortuna), Merab Gabunia, Łukasz Żórawski (75` Mindia Abashidze), Teimuraz Sokhadze, Dariusz Kaniowski (79` Sebastian Łuczak), Grzegorz Dułka, Piotr Gomulak (65` Mateusz Matyjak), Tomasz Kozakiewicz, Tomasz Stępień.
Żółta kartka: Karol Hedesz (Lechia)
Sędzia: Kacper Michałkiewicz,

******
2011
Budowlani Łódź – Arka Gdynia 22:34 (12:13)
Budowlani: Kacper Ławski, Grzegorz Dułka, Władysław Grabowski i Dominik Skwarciak po 5, Sebastian Łuczak 2.
Arka: Beka Ciklauri 24, Siergiej Garkawyj i Sergio Kvernadze po 5.

Budowlani Łódź: Michał Królikowski, Kamil Bobryk, Paweł Grabski (65′ Kamil Pepliński), Piotr Karpiński (78′ Łukasz Sachrajda), Merab Gabunia, Michał Mirosz (74′ Sebastian Stolarz), Władysław Grabowski (56′ Dominik Skwarciak), Kacper Ławski, Łukasz Żórawski, Tomasz Stępień (41′ Tomasz Grodecki), Dariusz Kaniowski (74′ Konrad Szczepański), Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak (65′ Bartłomiej Szczukocki), Krzysztof Hotowski, Tomasz Kozakiewicz.

Arka: Wojciech Ruszkiewicz (41′ Kazimierz Raszpunda), Jacek Wojaczek (60′ Daniel Bartkowiak), Marcin Wilczuk, Marek Skindel (65′ Arkadiusz Zdunek), Paweł Nowak (71′ Sebastian Głuszek), Rafał Kwiatkowski, Oleksander Łomakin (76′ Dawid Kałduński), Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek (72′ Stanisław Krieczun), Beka Tsiklauri, Donald Gargasson, Podolski, Gakrawyj, Mariusz Motyl (75′ Marcin Malochwy), Sergio Kvernadze.
Sędzia: Grzegorz Michalik

2010
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź v RC Lechia Gdańsk 19-16 (5:3)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Grodecki 9, Kacper Ławski i Tomasz Kozakiewicz po 5.
Punkty dla Lechii: Mariusz Wilczuk 10, Jurij Bukhalo 6.

Budowlani : 1.Sachrajda (70′ Grabski) 2.Królikowski 3.Siepielski (75′ Szulc) 4.Zych (52′ Mirosz Marek) 5.Fortuna (64′ Skwarciak) 6.Ławski 7.Mirosz Michał 8.Gabunia 9.Pabjańczyk 10.Grodecki 11.Kaniowski (70′ Rydzyński) 12.Stępień 13.Żórawski (75′ Sobczak) 14.Kozakiewicz 15.Kiełbik.

Lechia: 1.Zieliński (44′ Odoliński) 2.Janiec 3.Kaszuba (54′ Witoszyński) 4.Doroszkiewicz (56′ Wantoch-Rekowski)5.Krużycki 6.Hedesz 7.Sajur 8.Coletta 9.Piszczek (61′ Lenartowicz) 10.Bukhalo 11.Kwiatkowski 12.Wilczuk 13.Rokicki(Płonka) 14.Zajkowski (50′ Narwojsz) 15.Jurkowski.
Sędzia: Eric Gauzins (Francja)

2009
R.C. Arka Gdynia v K.S. Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 23-28 (13:16)
Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 13, Kazimierz Raszpunda i Łukasz Szostek po 5.
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Stępień 13, Merab Gabunia, Andrzej Milczak i Krzysztof Serafin po 5.

Arka : 1.Wojciech Ruszkiewicz 2.Jacek Wojaczek 3.Dawid Kałduński (68′ Piotr Kaszubowski) 4.Marek Skindel 5.Mateusz Moroz (41′ Paweł Nowak) 6.Paweł Dąbrowski 7.Sławomir Jeliński 8.Kazimierz Raszpunda (k) 9.Łukasz Szostek (30′ Marcin Malochwy) 10.Dawid Banaszek 11.Vaxtang Kavtidze 12.Sebastian Głuszek 13.Krzysztof Korbolewski 14.Beka Tsiklauri 15.Kamil Simionkowski (71′ Konrad Chromiński).

Budowlani : 1.Łukasz Sachrajda (73′ Paweł Grabski) 2.Kamil Bobryk (79′ Krzysztof Szulc) 3.Michał Królikowski 4.Przemysław Kata 5.Dominik Fortuna (52′ Krzysztof Serafin) 6.Kacper Ławski 7.Stanisław Niedźwiecki (64′ Przemysław Szyburski) 8.Merab Gabunia 9.Maciej Pabjańczyk (k) 10.Łukasz Żórawski 11.Grezgorz Dułka 12.Piotr Gomulak 13.Krzysztof Hotowski 14.Andrzej Milczak (77′ Tomasz Grodecki) 15.Tomasz Stępień (52′ Dariusz Kaniowski, 74′ Maciej
Maciejewski).
Sędzia: Salem Attalah (Francja)

2008
K.S. Budowlani Łódź – Folc AZS AWF Warszawa 18:20 (10:3)
Punkty dla Budowlanych: Krzysztof Hotowski, Michał Królikowski i Remus Lungu po 5, Tomasz Stępień 3.
Punkty dla Folc AZS: Rafał Janeczko 10, Łukasz Nowosz i Adam Pałyska po 5.

Budowlani : 1.Michał Królikowski, 2.Kamil Bobryk, 3.Nikoloz Magaldadze, 4.Piotr Karpiński, 5.Ławski Kacper, 6.Witalij Zadwirnyj, 7.Artur Maros, 8.Marek Mirosz, 9.Maciej Pabjańczyk (K), 10.Remus Lungu, 11.Dariusz Kaniowski, 12.Tomasz Stępień, 13.Krzysztof Hotowski, 14.Łukasz Żórawski, 15.Sławomir Kiełbik, 16.Przemysław Szyburski, 17.Łukasz Sachrajda, 18.Michał Adamczewski, 19.Jarosław Prasał, 20.Tomasz Grodecki, 21.Krzysztof Zając, 22.Maciej Maciejewski.

Folc AZS AWF Warszawa: 1.Aleksander Bartoszewicz (K), 2.Michał Kisiel, 3.Jarosław Domaoski, 4.Jarosław Jędral, 5.Daniel Niemczak, 6.Michał Pazio, 7.Łukasz Miśkiewicz, 8.Merab Gabunia, 9.Rafał Janeczko, 10.Adam Pałyska, 11.Sergo Kvernadze, 12.Tomasz Gołąb, 13.Łukasz Nowosz, 14.Maciej Miśkiewicz, 15.Wojciech Łukasiewicz, 16.Mariusz Liedel, 17.Andrzej Praszek, 18.Tomasz Jędral, 19.Stanisław Niedźwiecki, 20.Jacek Grygułło, 21.Patryk Szeląg, 22.Jakub Lisiewski.
Sędzia: Akim Hadj Bachir (Francja)

2007
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź v R.C. Arka Gdynia 18-13 (18:3)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Stępień 8, Michał Królikowski i Marek Mirosz po 5
Punkty dla Arki: Krzysztof Korbolewski 13

Budowlani Łódź: 1.Królikowski 2.Bobryk 3.Nyumin (77′ Sachrajda) 4.Karpiński 5.Ławski 6.Zadwirnyj (44′ Fortuna, 60′ Szyburski) 7.Maros 8.Mirosz 9.Pabjańczyk 10.Stępień (66′ Żórawski) 11.Maciejewski 12.Sajur 13.Hotowski 14.Wieczorek (44′ Grodecki) 15.Kiełbik (54′ Dułka)

Arka Gdynia: 1.Kałduński (70′ Wosiński) 2.Wojaczek 3.Bartkowiak (65′ Ruszkiewicz) 4.Skindel (40′ Raszpunda) 5.Andrzejczuk 6.Dąbrowski 7.Jeliński 8.Nowak (65′ Rogowski) 9.Szostek 10.Kriczun (40′ Garkawyj) 11.Madajewski 12.Szwichtenberg 13.Korbolewski 14.Motyl 15.Simionkowski (54′ Bury)
Sędzia: Alain Moretto (Francja)

2006
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Folc AZS Warszawa 28-24 (16:12)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Grodecki 18, Maciej Pabjańczyk i Maciej Maciejewski po 5
Punkty dla Folc AZS: Adam Pałyska 14, Patryk Szwarc i Mariusz Liedel po 5

Budowlani : 1.Krzysztof Zieliński 2.Przemysław Szyburski 3.Michał Królikowski 4.Jarosław Rawecki 5.Kacper Ławski 6.Rafał Sajur 7.Artur Miros 8.Maciej Brażuk 9.Maciej Pabjańczyk 10.Tomasz Grodecki 11.Maciej Maciejewski 12.Krzysztof Hotowski 13.Łukasz Zamerski 14.Konrad Pisarek 15.Sławomir Kiełbik.
Rezerwowi: Krzysztof Szulc, Łukasz Sachrajda, Dominik Fortuna, Przemysław Kata, Łukasz Wieczorek, Piotr Milczak, Rafał Gil.

Folc AZS : 1.Aleksander Bartoszewicz 2.Jarosław Domaoski 3.Mariusz Liedel 4.Jarosław Jędral 5.Mateusz Jamroz 6.Daniel Niemczak 7.Łukasz Miśkiewicz 8.Michał Kwiatkowski 9.Michał Pazio 10.Adam Pałyska 11.Maciej Miśkiewicz 12.Tomasz Gołąb 13.Łukasz Nowosz 14.Patryk Szwarc 15.Wojciech Łukasiewicz.
Rezerwowi: Andrzej Praszek, Kacper Banasiak, Konrad Gołaszewski, Tomasz Jędral, Jarosław Zagozda, Jacek Grygułło, Maciej Sienkiewicz
Sędzia: Eric Gauzins (Francja)

2005
Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 18-11 (8:3)
Punkty dla Arki: Stanisław Krieczun 8, Kazimierz Raszpunda i Siergej Garkawyj po 5
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Grodecki 6, Marcin Majdziński 5.

Arka : Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Piotr Kaszubowski – Paweł Denisiuk, Paweł Dąbrowski – Kazimierz Raszpunda, Dariusz Olejniczak (14′ Robert Andrzejczuk), Paweł Nowak – Dariusz Komisarczuk, Stanisła Krieczun, Aleksander Gajewski (80′ Arkadiusz Skrzyński), Waldemar Szwichtenberg, Konrad Chromiński, Siergej Garkawyj, Łukasz Szostek (80′ Marek Skindel).

Budowlani : Michał Królikowski, Dmytro Krasnoshchuk, Krzysztof Rybiński (68′ Krzysztof Szulc) – Piotr Serafin (30′ Marcin Majdziński), Wołodymir Koszelia – Artur Maros, Kacper Ławski, Witalij Zadwirnyj – Sławomir Kiełbik, Tomasz Grodecki (79′ Przemysław Pietrzak), Maciej Maciejewski ((72′ Łukasz Zamerski), Piotr Gomulak, Krzysztof Zając, Łukasz Wieczorek, Krzysztof Hotowski
Sędzia: Eric Gauzins (Francja)

2004
Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 30:10 (5:10)
Punkty dla Arki: Stanisław Krieczun 20, Marek Skindel i Aleksiej Bekov po 5
Punkty dla Budowlanych: Piotr Gomulak i Maciej Maciejewski po 5
Sędzia: Daniel Gillet (Francja)

2003
Express Ilustrowany Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 20:29 (8:10)
Punkty dla Ogniwa: Daniel Podolski 6, Grzegorz Kacała, Wojciech Czaja, Michael Gawroński i Mariusz Wilczuk po 5, Maciej Szablewski II 3.
Punkty dla Budowlanych: Mariusz Liedel, Krzysztof Hotowski i Tomasz Cisak po 5, Marcin Langowski 3, Piotr Gomulak 2.