OOM Łódź dzień pierwszy

Pierwszy dzień OOM to niespodzianka czyli porażka zeszłorocznego mistrza Polski Pogoni Siedlce, faworyt Posnania po bardzo wyrównanym meczu nieznacznie wygrała ze Skrą. W drugiej grupie wysoko wygrali faworyci Orkan i Lechia…..

12.07.2006r. – I dzień zawodów

Grupa – B
Posnania Poznań – Skra Warszawa 25 : 17 ( 15 : 5 )
Punkty :
Posnania – Nowicki 10, Osses 5, Matuszewski 5, Kubaś 5
Skra – Salomonowski 12, Rutkowski 5
Posnania szybko objęła prowadzenie jednak zamiast gradu punktów skazana na pożarcie Skra zaczęła odrabiać straty i niewiele brakowało aby wyrównała stan meczu a to dzieki świetnej grze młyna.

Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 10 : 12 ( 7 : 0 )
Punkty :
Pogoń – Mirosz 5, Nasiłowski 5
Budwlani – Węzka 12
Pierwsza połowa zgodnie z oczekiwaniami jednak Siedlczanie nie wykorzytały 3 rzutów karnych z dogodnych sytuacji. Na 7 minut przed końcem dobra akcja młyna Budowlanych i nieoczekiwanie Lublinianie wychodzą na prowadzenie 10 – 12. Rozpaczliwe akcje rugbistów z Siedlec nie przynoszą efektu. Wielka radośc Lublinian to oni są zwycięzcami.

Tabela po I dniu

1. Posnania Poznań 3 pkt. 25 : 17
2. Budowlani Lublin 3 pkt. 12 : 10
3. Pogoń Siedlce 1 pkt. 10 : 12
4. Skra Warszawa 1 pkt. 17 : 25

Grupa – A
Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź 33 : 10 ( 19 : 10 )
Punkty :
Orkan – Popławski 13, Jeznach 5, Szwarc 5, Zdzieszyński 5, Gasik 5.
Budowlani – Rydzyński 10

Mecz o dużą stawkę bo obie ekipy mierzą w strefe medalową. Pierwsze minuty meczu to huraganowy i do tego przemyślany atak Orkana (14 – 0).
W środku pierwszej odsłony Budowlani łapią oddech i zdobywają 10 punktów (przyłożenie, podwyższenie, karny). Dawid Popławski kapitan Orkana jednak kontroluje dobrą przebieg spotkania i ostanie słowo pierwszej połowy należy do Orkana po ładnej akcji ataku (19 – 10).
Drugfa połowa to pełna kontrola Sochaczewian i kolejne przyłożenia.
Zasłużone zwycięstwo Orkana.

Lechia Gdańsk – UKS Bobrek Karb Bytom 34 : 5 ( 12 : 0 )
Punkty :
Lechia – Zajkowski 14, Szczepański 5,
Kullas 5,Hałasiewicz 5, Nielaniuk 5
Bobrek – Baertoszek 5

Tylko w pierwszych minutach zawodnicy z Bytomia postawili opór Gdańszcanom, potem grała tylko jedna drużyna. W pełni zasłużone zwycięstwo Biało – Zielonych.