Orkan – Juvenia 29 – 13 (10 – 8)

Kibice w Sochaczewie obejrzeli bardzo ciekawe i zacięte spotkanie.

Długo bo blisko 25 minut na sochaczewskiej „Maracanie” było 0 – 0 a gra był zacięta z lekką przewagą gospodarzy. Po jednej z kontr Juvenia zdobywa karnego na 22 metrze, pewnie zamieniając go na 3 punkty (Czech Ales Rozga). W odpowiedzi no 10 gospodarzy Tomasz Jabłoński popisuje sie udanym dropem i jest 3 – 3. W 30 minucie akcję ofensywna inicjuje Piotr Pietrzyk i po krzyżowej zagrywce przerywa linię korzyści „Smoków”, kontynuje świetnie dziśiejszego dnia dysponowany Piotr Sieklicki podając „na czysto” do Jakuba Sekleckiego, który akcje kończy w „słupach” Juvenii. Pod koniec połowy rozluźnienie w szeregach Orkana wykorzystuje młyn Juvenii zdobywając kontaktowe przyłożenie (Radosław Gajda). Pierwsza częsć meczu kończy sie wynikiem 10 – 8. Druga odsłona to przewaga Sochaczewian udokumentowana stałymi zdobyczami punktowymi. Zaczyna Jakub Seklecki po kolejnej zespołowej akcji Orkana, nastepnie indywidualnymi akcjami popisują się Wiktor Dobrowolski i Łukasz Śmielak, ten ostatni miał szanse na drugie przyłożenie, jednak zostaje wypchnięty na aut tuż przed polem punktowym gości. Rozmiary porażki zmiejsza po raz kolejny dobrze grająca formacja młyna Juvenii, punkty zdobywa najlepszy gracz Krakowian blisko dwumetrowy Grzegorz Flak (dlaczego jeszcze nie zagrał w reprezentacji ?!). Orkan pokazał, że aspiruje do drużyn z czołówki ligi, Juvenia zagrała dojrzałe rugby na miarę I ligi.

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 29 – 13 (10 – 8)

punkty:
Orkan: Jakub Seklecki 10, Tomasz Jabłoński 9, Łukasz Smielak 5, Wiktor Dobrowolski 5.
Juvenia: Radosław Gajda 5, Grzegorz Flak 5, Ales Rozga 3.