Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 22 – 15 (3 – 3)

Kibice w Sochaczewie byli świadkami ciekawego meczu. Tym bardziej, że goście przyjechali w pełnym składzie a na obronie wystąpił grający ostatni sezon we Francji Tomasz Stępień…..

Plus galeria zdięć Krzysztofa Lewandowskiego

Bohaterami meczu byli jednak Sochaczewianie, świetne zawody zagrali Tomasz Jabłoński i Michał Kłak i to oni punktowali dla zwycięzców. zaczęli jednak goście od celnie kopniętego karnego przez Tomasza Mietlickiego (3 – 0), parę minut potem wyrównał Tomasz Jabłoński (3 – 3), tuż po przerwie świetnym rajdem popisuje się Michał Kłak a podwyższa Jabłoński (10 – 3), gospodarze idą za ciosem i po najładniejsze akcji meczu punktuje Tomasz Jabłoński – 20 metrowy rajd, zawieszenie, przechwycona odbita piłka i ponowny 20 metrowy bieg z piłką do „pola szczęścia”. W końcowych minutach przewagę uzyskują Lublinianie i po zmasowanym ataku uzyskują kontaktowe przyłożenie po akcji Jakuba Jasińskiego(17 – 10). Goście atakowali nadal jednak po raz kolejny nadziewają się na kontrę, tym razem obronę przerywa aktywny Wiktor Dobrowolski i po 40 metrowym rajdzie „na czysto podaje do Kłaka , który wykańcza akcję, podwyższa ponownie No 10 zespołu Orkana (22 – 10). Budowlani jednak grają do końca i uzyskują w ostatniej minucie karną piątkę po akcji młyna (22 – 15). Walka o V miejsce miała dodatkowy smaczek – bardzo korzystne rozstawienie w rundzie jesiennej.