Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 0 – 43 (0 – 10)

Mecz w deszczu który skończył się nie tak jak powinien. A skończył sie dużym niesmakiem jeśli chodzi o zachowanie zawodników.

Mecz był bardzo wyrównany – wynik do około 25 minuty 0 – 0.
Obie strony popełniały wiele błędów (śliska piłka z powodu deszczu).
Po jednej z akjci gdańszczan szrżowany był Jacek Grebasz sędzia dopatrzył sie wysokiej szarży i natychmiast ukarał Piotra Pietrzyka żółta kartką. Lechia natychmiast uzyskuje prowadzenie przykładając i podwyższajac w ostatniej minucie połowy na 10 – 0 podwyższa z karnego Urbanowicz. Na początku drugiej połowy podczas agresywnej walki w raku ukarany zostaje czerwoną kartką za nadepnięcie przeciwnika Tomasz Wosiński. Orkan gra w znów w 14. Lechia po serii mauli zdobywa kolejne punkty. W około 50 minucie meczu po gwizdku sędziego jeden z zawodników Lechii przechodząc obok uderza łokciem Gruzina Irakli Gvinijilia, natychmiast reaguje jeden z graczy Orkana oddając mocny cios bez ostrzezenia, rozpoczyna sie bijatyka praktycznie 14 na 15.
Sędzia zdejmuje z placu gry zawodników dobiegających do zdarzenia
Gubara i Khachirashvilego z Orkana oraz Grebasza z Lechii. Nie ukarany został prowodyr zajścia (uderzający łokciem). Po tym wydarzeniu sędzia wznawia grę 14 graczy Lechii na 12 Orkana. Goście bezwzględnie wykorzystują przewagę liczebną i urządzają sobie festiwal przyłożeń.

Punkty Lechia: Urbanowicz 23, Sienkiewicz 5, Doroszkiewicz 5, Grebasz 5, Kasperek 5.
Składy, punkty:
Orkan:
1.Wosiński, 2.Dobrowolski, 3. Korkotadze, 4.Sieklicki, 5.Gubar, 6.Kościelewski, 7.Adamczewski, 8.Seklecki, 9.Gvinijilia, 10.Khachirashvili, 11.Kraska, 12.Śmielak M., 13.Pietrzyk, 14.Szymański, 15.Banaszek.
Rezerwa: Syperek, Polakowski, Milczak, Kozakiewicz, Murawski, Śmielak Ł., Zatorski.

Lechia: 1.Urbanowicz, 2.Kwiatkowski, 3.Kaszuba, 4.Sienkiewicz, 5.Kochański, 6.Wiktorowski, 7.Jastrząb, 8.Doroszkiewicz, 9.Lenartowicz, 10.Szablewski, 11.Kasperek, 12.Bekov, 13.Grebasz, 14.Latopolski, 15.Potarowicz
Rezerwa: Zieniuk, Klusek, Marciniak, Leszczyński, Śliwiński, Piszczek, Hadesz.
Czerwone kartki: Szymon Gubar, Tomasz Wosiński, Luka Khachirashvili – wszyscy Orkan
Jacek Grebasz – Lechia
Żółta kartka: Piotr Pietrzyk – Orkan