Orkan Sochaczew Mistrzem Polski kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Wszyscy obserwatorzy byli zgodni łódzcy i sochaczewscy, młodzi rugbiści zaprezentowali w meczu finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży widowisko na bardzo dobrym poziomie. Początek spotkania to przewaga Sochaczewian, którzy w początkowych minutach dzięki otwierają wynik na 3:0, w odpowiedzi Łodzianie kopią karnego w słupek, by po kilku minutach po świetnej akcji Rafała Radwańskiego przyłożyć i ustalić wynik do przerwy na 7:3. Druga odsłona to konsekwentna gra Orkana polegająca na zaczepnych akcjach przygotowawczych młyna i wykańczaniu akcji bardzo groźną formacją tyłów dowodzonym przez najlepszego gracza mistrzostw łącznika ataku Michała Kępe. Ta taktyka poparta ofiarną grą w obronie przynosi efekt w postaci punktów obrońcy Orkana Michała Gmurczyka. Mecz jednak jest bardzo wyrównany i szala zwycięstwa waha się. Budowlani doprowadzają do remisu po celnym karnym Pawła Urbaniaka. Ostatnie słowo i ustalenie wyniku przez celny karny z trudnej pozycji należy znów do Michała Kępy. Ostanie minuty to wielkie emocje i dwie szanse na zmiany wyniku przez Budowlanych jednak bez efektu punktowego. Gwizdek sędziego i po raz 4 w historii OOM Orkan Sochaczew Mistrzem Polski 2013.