Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Rugby Plażowym

Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Rugby zaprasza na I mistrzostwa Mazowsza w rugby plażowym. Turniej odbędzie się 2 sierpnia na plaży w klubie LaPlaya w Warszawie przy ul.Wybrzeże Helskie 1/5. Początek zawodów o godzinie 13. Weryfikacja drużyn do godziny 12.30. Udział w turnieju jest bezpłatny. Zakończenie turnieju przewidziane na godz.18.00

Sędziami turnieju będą Dariusz Reks i Kacper Michałkiewicz. Za sprawy regulaminowe, drabinkę turniejową, weryfikację drużyn, zawodników i wyników odpowiadają Ireneusz i Bogdan Pietrakowie.
Prosimy wszystkie drużyny, które potwierdziły do tej pory swój udział drogą nieoficjalną, o oficjalne potwierdzenie udziału w turnieju pod adresem Ireneusz.pietrak@wp.pl do dnia 31.07.2014 r.
Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Rugby każdy zawodnik z klubu będącego członkiem PZR, biorący udział w turnieju musi mieć licencję (ważną na dzień 30.06.2014) oraz aktualne badania lekarskie poświadczone w książeczkach/karcie zdrowia zawodnika zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2011 r. Za ubezpieczenie zawodników biorących udział odpowiedzialne są kluby zgłaszające. Drużyna musi liczyć co najmniej pięciu zawodników, maksymalnie dziesięciu.
Drużyny amatorskie i ich zawodnicy, niezrzeszeni w PZR, przystępują do turnieju na własną odpowiedzialność.
Organizatorem turnieju jest Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Rugby oraz menedżer reprezentacji Polski Maciej Brażuk. Organizatorzy zapewniają uczestnikom wodę oraz posiłek (kiełbaska z grilla). Zwycięzcy turniejów – męskiego i żeńskiego otrzymają pamiątkowe puchary. Pozostałe wyróżnienia będą honorowane dyplomami.
Szczegółowy regulamin turnieju zostanie opublikowany w dniu 31 lipca 2014.

REGULAMIN I PLAŻOWYCH MISTRZOSTW MAZOWSZA W RUGBY

W Mistrzostwach mają prawo gry drużynv zrzeszone w Polskim Zwiazku Rugby a zawodnicy zgłoszeni do

turnieju winni posiadac ważne badania lekarskie oraz licenję zawodniczą PZR.

Wraz z turniejem o Mistrzostwo Mazowsza odbędzie się również turniej dla drużyn amatorskich.

Uczestnictwo w turnieju amatorów na własną odpowiedzialnośc grających.

Skrócone przepisy

Czas gry 2×5 minut

* Zespół składa się z 5 graczy w polu i 5 rezerwowych (zmiany są lotne gdy gra jest zatrzymana, respektując zasadę że najpierw zawodnik schodzi w dowolnym miejscu boiska, dopiero w środkowej strefie boiska może wejść zmiennik).
* Celem gry jest położenie piłki za końcową linią boiska na polu punktowym (1 punkt ).
* Piłkę można podawać tylko do tyłu, nie można zagrywać jej nogą
* Zawodnik w kontakcie z przeciwnikiem ma 2 sekundy aby podać lub odrzucić piłkę.
* Zawodnik przewrócony na ziemię musi natychmiast podać lub odrzucić piłkę ( nie ma walki na ziemi ).
* Drużyna która popełniła przewinienie lub straciła piłkę musi natychmiast wycofać się 5 metrów.
* Po stracie punktów można natychmiast podnieść piłkę i biec na środek boiska aby szybko wznowić akcje niie można podawać piłki do partnera stojącego z przodu).
* Nie wolno: podstawiać nóg, atakować przeciwnika z piłką powyżej linii barków, mieć więcej zawodników niż 5 na boisku, podważać decyzji sędziego.

Sposób rozegrania turnieju

W przypadku gdy do turnieju zgłosi się do 5 ekip druzyny graja ze sobą kazdy z każdym.Jeżeli drużyn będzie więcej to zostaną one podzielone na grupy.O sposobie podziału zadecyduje sędzia główny turnieju.

Należy przestrzegać zasad FAIR PLAY