Pewne zwycięstwo POLSKI 34:8, Niemcy rozbici

Trener Tomasz Putra przedstawił wyjściową piętnastkę która zagra dzisiaj w Gdańsku na stadionie Lechii (ul. Traugutta 29)o godz. 19.30 z Niemcami. Transmisja meczu w Polsacie Sport . W barwach Polski na pozycji środkowego ataku (12) zadebiutuje grający na co dzień w Beziers – Leandre Billaud.

POLSKA – NIEMCY
0:3 Raynor Parkinson
0:8 Bastian Himmer 13′ TRY
3:8 David Chartier
8:8 David Chartier 27′ TRY
10:8 David Chartier
13:8 David Chartier
18:8 Krzysztof Hotowski 34′ TRY
20:8 David Chartier
***
25:8 Wojciech Łukasiewicz TRY
27:8 David Chartier
32:8 David Chartier TRY
34:8 David Chartier

POLSKA:
1. Eric Piórkowski (79′ Adrian Chróściel), 2. Kamil Bobryk (56′ Grzegorz Janiec), 3. Jean Bouthe (79′ Rafał Witoszyński), 4. Merab Gabunia, 5. Michał Krużycki (64′ Tomasz Hebda), 6. Etienne Zyk (71′ Paweł Najdek), 7. Tom Jankowski, 8. Kacper Ławski, 9. Łukasz Szostek (48′ Cedric Vaissiere), 10. Tomasz Stępień, 11. Tomasz Gasik(74′ Jurij Bukhalo), 12. Leandre Billaud, 13. Wojciech Lukasiewicz, 14. Krzysztof Hotowski, 15. David Chartier.
Punkty dla Polski: David Chartier 24, Krzysztof Chotowski 5, Wojciech Łukasiewicz 5.
Punkty dla Niemiec: Bastian Himmer 5, Raynor Parkinson 3

Czechy – Holandia 22:10 (10:10)

Tabela
1. Polska 8 25 193-150
2. Belgia 6 23 178-88
3. Mołdawia 6 20 132-108
4. Czechy 8 18 137-184
5. Niemcy 7 11 140-158
6. Holandia 7 1 91-183

NIEMCY:
1 Benjamin Krause (Hannover 78),2 Alexander Widiker (Heidelberger RK – captain),3 Stephane Kohler (CA Lannemezan), 4 Callum Sauer (TV Pforzheim), 5 Robert Mohr (La Rochelle), 6 Kehoma Brenner (Heidelberger RK), 7 Alexander Hauck (SC Frankfurt 1880), 8 Rob May (TSV Handschuhsheim), 9 Sean Armstrong (Heidelberger RK), 10 Raynor Parkinson (RC Hilversum), 11 Rafael Pyrasch (Heidelberger RK)
12 Anjo Buckman (Heidelberger RK), 13 Olivier Galli (RC Orléans)
14 Bastian Himmer (RG Heidelberg), 15 Mustafa Güngör (TV Pforzheim)

Rezerwa: 16 Mika Tyumenev (Mont de Marsan) 17 Patrick Schliwa (Heidelberger RK) 18 Benjamin Danso (Heidelberger RK) 19 Manuel Wilhelm (RG Heidelberg) 20 Tim Menzel (TSV Handschuhsheim) 21 Carlos Soteras-Merz (TV Pforzheim) 22 Mark Sztyndera (SC Frankfurt 1880)