Pewne zwycięstwo U18 na Mistrzostwach Europy

Mecz z Litwą został opóźniony o 1,5 godziny.
Jednak nie przeszkodziło to naszym rugbistom w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Nasi rugbiści od początku meczu kontrolowali grę, wygrywając z Litwą 23:7 (13:0). Punkty zdobyli:Konrad Pietrzyk 13 (na zdjęciu z piłką), Mateusz Adamski 5, Aleksander Nowicki 5.

Zaczynamy grając pewnie i z myślą. Skutkiem tego dwa pewne karne wykonane przez Pietrzyka.
do 28 mamy przewagę jednak nie potrafimy wykorzystać wielu dogodnych sytuacji, Litwini bardzo dobrze i agresywnie bronią. W 20 minucie dobry przekop obrońcy i aut pod polem Litwy, przeciwnicy szybko wrzucają, przytomnie broni Krzysztof Lechmyc odzyskuje piłkę zostaje jednak wypchnięty metr przed polem punktowym. W 29 sędzia przerywa mecz z powodu zagrożenia burzą.

Po wznowieniu aut po karnym na 22 przeciwnika kończy sie karnym na 5 metrze, kapitan Łukasz Śmietański zamienia go na młyn, po którym 9 zagrywa do wbiegającego skrzydłowego z zamkniętej Mateusza Adamskiego, który swój rajd kończy prawie w słupach 11:0 dla Polski, udanie podwyższa Pietrzyk i na przerwę schodzimy z dobrym wynikiem 13 -0. Początek drugiej odsłony to dalsza przewaga Polski udokumentowana celnym dropem z 30 metrów Pietrzyka i przyłożeniem po maulu autowym i szybkim karnym Nowickiego. W dalszym przebiegu gry Adamski po świetnych akcjach naszego ataku ma dwie doskonałe sytuację ale zostaje wypchnięty na aut tuż przed polem punktowym. W 55 minucie świetnie nakrywamy kop 10 przeciwników piłkę przejmuje Pietrzyk przykładając w słupach, sędzia gwiżdże spalony ?! po meczu przyznając się do pomyłki. W końcówce wchodzą wszyscy rezerwowi i gra się wyrównuje. W ostatniej akcji chcący śrubować akcje Polacy otwierają grę na własnych 22 gubiąc piłkę. Błąd wykorzystuje center Litwinów i indywidualną akcją kończy rajd w słupach. Sędzia kończy mecz, jesteśmy w półfinale.