Pewny awans do finałów Mistrzostw Europy

Reprezentacja Młodzieżowa Polski prowadzona przez trenera Krzysztofa Folca i Andrzeja Kozaka, wygrała swoją grupę (północną) w Jurbarkas pokonując w finale gospodarzy Litwę 27:22 (12:12).

W 4 minucie Kamil Wydrzyński przedarł się na pole punktowe gospodarzy zdobywając przyłożenie. W 15′ i 20′ dwa celne karne w wykonaniu Litwinów (Vytaras Bloskys). Dwie minuty później w odpowiedzi Piotr Zeszutek zdobywa kolejne przyłożenie, plus dwa punkty Mateusza Adamskiego . Ponownie dwa karne Litwinów, pierwsza połowa kończy się remisem 12:12. Tuż po przerwie Mateusz Adamski zdobywa punkty z drop goala. Kolejne przyłożenie dla Polski zdobywa Grzegorz Muszyński i udane podwyższenie Mateusza Adamskiego . Polska prowadzi 22:12. Przyłożenie w 58′ zdobywa dla Litwy Vytaras Bloskys zmniejsza przewagę naszej drużyny do pięciu punktów. Czwarte przyłożenie dla naszej drużyny zdobywa Rafał Szrejber (72′). W ostatniej akcji w mocno doliczonym czasie gry ponownie Vytaras Bloskys zdobywa przyłożenie dla Litwy.

Trener Krzysztof Folc chwali świetnie grający młyn, gani za swoją postawę na boisku łączników i formację ataku. Kolejny turniej na którym sędziowie pomagają drużynie gospodarzy w odniesieniu zwycięstwa, Polscy rugbiści udowodnili swoją wyższość na boisku zdobywając cztery przyłożenia.

Polska grała w składzie: Kamil Wydrzyński, Bartosz Balcerski, Kamil Pepliński (Patryk Frątczak), Krzysztof Lechmyc, Karol Perzak, Kamil Ziółkowski, Grzegorz Muszyński (Tomasz Wojnowski), Piotr Zeszutek, Daniel Trybus, Mateusz Adamski, Sebastian Gruszczyński, Marek Przychocki (Konrad Pietrzyk), Rafał Szrejber, Radosław Rakowski, Michał Węzka.
Rezerwowi: Michał Pietrkiewicz, Poniatowski Paweł, Łukasz Ślusarczyk, Jakub Stelmach, Mateusz Mrowca.
Punkty dla Polski zdobyli: Mateusz Adamski 7, Kamil Wydrzyński 5, Grzegorz Muszyński 5, Piotr Zeszutek 5, Rafał Szrejber 5.