Site icon rugby.info.pl

Pierwsza konsultacja Pań

W 110 % udało się zrealizować plan pierwszej w tym roku konsultacji Reprezentacji Kobiet.
Drobne korekty w składzie spowodowała choroba Stelli Klinner i uraz podczas ostatniego treningu klubowego Karoliny Jaszczyszyn – paniom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
W ich miejsce do Łodzi dojechały Ewa Piątkowska i Monika Włodarczyk z Frog’s Warszawa.
Po przyjeździe na obiekt Budowlanych Łódź, po lekkim posiłku i kontroli antydopingowej – pierwszy raz w historii kobiecego rugby w Polsce.

Kadrowiczki zameldowały się na hali łódzkiego AZS-u.
Przeprowadzone zostały sprawdziany weryfikujące jakość pracy wykonanej w sezonie zimowym tj. bieg na 40 m z piłką i bez (pomiar dokonany przez fotokomórki dał możliwość porównania wyników na dystansach pośrednich tj. 10 i 30m), skok dosiężny oraz skok w dal z miejsca. Kolejna jednostka to trening na boisku ze sztuczną nawierzchnią AZS-u i gra w paryżankę oraz kontakt 1 vs.1 – technika szarży + szybkość powstania z ziemi. Urozmaiceniem sesji treningowej była weryfikacja przed kamerą techniki podania Reprezentantek Polski.

Dzień pierwszy zakończył się kolacją w restauracji serwującej przysmaki kuchni wietnamskiej, a daniem głównym na cześć zawodniczek warszawskich były … żabie udka J. Reprezentantki podczas posiłku odwiedzili: Krzysztof Serafin – Vice Prezes Zarządu PZR–u ds. sportowych, Piotr Kalinowski – sponsor i Przyjaciel Reprezentacji oraz Bartosz Chudzik – lekarz PZR-u.
Dzień drugi miał za zadanie stworzenie analogicznej sytuacji jak podczas turnieju , stąd też zdecydowaliśmy się przeprowadzić 3 jednostki treningowe:
trening poranny – technika podania i poruszania się do wsparcia po podaniu + sprawdzian 2 x 8 minut ze zmianą tempa biegu
trening południowy – uproszczone formy gry w podziale na 3 zespoły w sesjach 4 minutowych + prezentacja podczas przerwy w meczu PP pomiędzy Budowlanymi Łódź, a Orkanem Sochaczew
trening popołudniowy – miejsce klub fitness I’m Fit , a w nim krótkie sesje na skakance + doskonalenie kroku biegowego i zwodu na drabinkach oraz obwód wytrzymałościowo – szybkościowy 2 x 4 minuty zakończony pracą na ergometrach wioślarskich.

Dzień trzeci poświęcony był badaniom wydolnościowym i wytrzymałości szybkościowej na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego pod czujnym okiem Pana Piotra Stępnia. Dziewczęta poddane zostały testom:
– PWC 170 dającym obraz 80% obciążenia maksymalnego na jakie są przygotowane
– Wingate który miał za zadanie określić maksymalną mocy nóg Reprezentantek Polski
Wyniki będą dostępne w przeciągu 1 tygodnia.
W podgrupach omówione zostały również filmy weryfikujące technikę podań każdej z dziewcząt nagrane dnia pierwszego. Zawodniczki wypełniły testy co do świadomości własnych umiejętności technicznych, walorów motorycznych i przygotowania do sezonu oraz (jak przy każdej konsultacji) przeprowadzone zostały rozmowy indywidualne.
Wszystkie zawodniczki otrzymały od Polskiego Związku Rugby plecaki firmy Canterbury, które zapewne przydadzą się podczas kolejnych działań Reprezentacji.

Serdeczne podziękowania należą się: Mirkowi Żórawskiemu za pomoc w organizacji konsultacji, Panu Piotrowi Stępniowi ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego za „cierpliwość i humanitarne podejście podczas testów” ( to opinia zawodniczek J) , włodarzom łódzkiego AZS oraz Piotrowi Kalinowskiemu przyjacielowi sekcji za udostępnienie do treningu klubu I’m Fit.

Trener kadry – Jarosław Bator

Exit mobile version