Pierwsze mecze ekstraligi

Kibice czekający na ligowe emocje wreszcie mogą szykować się do wyprawy na stadiony. W najbliższy weekend wracamy do rywalizacji o tytuł mistrzowski i już w pierwszej wiosennej serii dojdzie do niezwykle ważnego starcia w Lublinie, które zdecyduje o czwartej pozycji w tabeli, decydującej przecież o miejscu w play-offs.

Bardzo ciekawa będzie też dyspozycja drużyn marzących o tytule oraz tych, które koncentrować się będą na pozostaniu w elicie.

Zapraszamy na stadiony w Łodzi, Gdańsku, Gdyni i Lublinie!

BUDOWLANI ŁÓDŹ – OGNIWO SOPOT 46:17 (22:17)
BUDOALANI: Pepliński, Stolarz, Grabski, Karpiński, Gabunia, Grabowski, Michał Mirosz, Ławski, Żórawski, Grodecki, Kaniowski, Dułka, Łuczak, 14-Taras Savchyn, Tomasz Stepień.
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Stępień 11,. Ławski 10, Gabunia 5, Żurawski 5, Kaniowski 5, Szczepan Stępień 5, Szachrajda 5.
Punkty dla Ogniwa: Schulte – Noelle 7, Iwańczuk 5, Łopuski 5.

RC Lechia Gdańsk – KS Posnania Poznań 29:20 (22:20)
LECHIA: Witoszyński, Janiec, Kaszuba, Krzewicki, Wantoch – Rekowski, Hedesz, Kuźmiński, Wojcieszak, Piszczek, Buchajło, Buczek, Wilczuk, Kwiatkowski, Narwojsz, Jurkowski oraz Zieliński, Polianskyi, Kulakivskyi, Doroszkiewicz, Płonka.
Punkty dla Lechii: Buchajło 14, Wantoch-Rekowski 5, Hedesz 5, Kwiatkowski 5.
Punkty dla Posnanii: Kujawski 10, Bosiacki 5, Korek 5.

RC Arka Gdynia – RzKS Juvenia Kraków 50:10 (38:10
ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Wilczuk, Zdunek, Andrzejczuk, Kwiatkowski, Głuszek, P. Dąbrowski, Szostek, Tsiklauri, Motyl, Podolski, Chromiński, M.Dąbrowski, Kvernadze – oraz Bartkowiak, Bojke, Madejski, Kałduński, Krieczun, Zaradzki.
Punkty dla Arki: Tsiklauri 15, Podolski 10, Szostek 10, Wilczuk 5, Głuszek 5, M.Dąbrowski 5.
Punkty dla Juvenii: Wojciechowski 5, Jarosz 5

KS Budowlani Lublin – MKS Orkan Sochaczew 34:10 (10:0)
Punkty dla Budowlanych: Janeczko 9, Chróściel 5, Kędra 5, Niedźwiedzki 5, B.Jasiński 5, Węzka 5
Punkty dla Orkana : Marcin Stachniuk 5,Tomasz Gasik 5.

PZRugby