Plan gier reprezentacji England Counties XV

Reprezentacja Anglii Hrabstw (England Counties) odwiedzi podczas tegorocznego lata Kanadę, gdzie rozegra trzy spotkania z drużynami z najwyższej klasy rozgrywek – Canadian Rugby Championship.

England Counties składa się z graczy grających na poziomie National League One (trzecia klasa rozgrywek w Anglii) i poniżej, a gracze z Premiership oraz RFU Championship (pierwsza i druga klasa rozgrywek w Anglii) nie kwalifikują się do składu.

Pierwsze spotkanie w Kanadzie zostanie rozegrane 3 czerwca z BC Bears, a kolejne 7 czerwca w Calgary, z Prairie Wolf Pack, drużyną która zwyciężyła w 2015 roku w Canadian Rugby Championship. Finał jest planowany na 11 czerwca w Toronto, gdzie przeciwnikiem będzie ekipa Ontario Blues.

Matt Long, manager England Counties, nawiązał do poprzedniego tourne po Kanadzie, które było bardzo owocne. Obecna wizyta również zapowiada się interesująco dla angielskich graczy, którzy oprócz możliwości reprezentowania Anglii, będą mieli możliwość wspomóc rozwój rugby w Kanadzie, która weszła w kolejną wzmożoną fazę zainteresowania dyscypliną.

W tym roku England Counties zmierzyli się już z Scotland Club XV, przegrywając 27-57 oraz z France Federale XV wygrywając 32-3.

W poprzednim sezonie reprezentacja England Counties wygrała wszystkie swoje mecze, w tym z drużynami z Rumunii. W latach wcześniejszych, Anglicy wyjeżdżali do różnych krajów, takich jak m.in. Gruzja, Chile, Belgia oraz kraje wschodniej Afryki.

Muszak