Plaża – kobiety – rugby

Już niedługo Mistrzostwa Polski w rugby na plaży!!! A w związku z tym…

Mając na uwadze rozwój kobiecego rugby w Polsce, kilka dziewczyn- reprezentantek kraju podczas Kia Soul Surfing Cup – 25 i 26 lipca „bawiło się” w rugby na plaży w Łebie. Mecze poprzedzone zostały rozgrzewką w postaci wspólnego aerobiku, a do rywalizacji zaproszeni zostali plażowicze. Na początku rozegrany został mecz pokazowy plażowego rugby w wykonaniu dziewczyn z reprezentacji Polski, a następnie osoby zainteresowane rywalizacją zostały podzielone na drużyny wedle wieku i sprawności. W paryżankę zagrały z nami kilkunastoletnie dziewczynki wraz z opiekunami, surferzy, plażowicze oraz organizatorzy Kia Cup. Pomimo chłodu jaki panował na plaży w Łebie zabawa była udana.

Rugbistki mają w planach odwiedzić również Chałupy i rozegrać kilka pokazowych meczy podczas finału imprezy Kia Soul Surfing Cup 8 i 9 sierpnia. Więcej informacji na stronie www.kiacup.pl

Treningi plażowe mają na celu promocję rugby w Polsce, jak i przygotowanie zawodniczek do rywalizacji podczas plażowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 15 Sierpnia w Gdańsku- dokładne informacje na temat tej imprezy zostaną wkrótce opublikowane w oddzielnym artykule.